Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. novembra 2019

Bezpečnostné sily zabili v Bagdade najmenej päť demonštrantovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bagdad 4. novembra (TASR) - Najmenej päť ľudí zastrelili iracké bezpečnostné sily pri násilných protestoch, ktoré sa v pondelok konali v metropole Bagdad. Informovala o tom agentúra Reuters.


Podľa agentúry AFP išlo o prvý prípad, keď iracké poriadkové sily použili proti demonštrantom ostrú muníciu, odkedy sa 24. októbra v Bagdade a ďalších irackých mestách obnovili protivládne protesty.

Predtým si bezpečnostné sily pri rozháňaní demonštrácií vystačili so slzotvorným plynom horúcou vodou, zábleskovými granátmi či obuškami.

Od 1. októbra, keď sa protesty v Iraku začali, zahynulo v krajine podľa záznamov AFP už 270 ľudí. Oficiálne údaje o počte mŕtvych a zranených však v posledných dňoch úrady prestali poskytovať.

Tisícky Iračanov rovnako ako začiatkom októbra opäť protestujú proti nedostatku pracovných miest a slabým verejným službám. Zároveň žiadajú ukončenia korupcie v krajine. Demonštrácie opakovane prerastajú do násilností.

Hoci premiér Ádil Abdal Mahdí a predseda irackého parlamentu Muhammad Halbúsí navrhli viac ako desiatku reforiem, účastníkov protestných akcií táto iniciatíva neuspokojila a žiadajú pád režimu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Strážskom odstraňujú spadnutý mostný nosník
<< predchádzajúci článok
Rekonštrukcia Najvyššieho súdu SR sa predražila