Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2021

Biden vyhlásil Texas za územie postihnuté vážnou katastrofou, silné mrazy v USA si vyžiadali desiatky mŕtvychAmerický prezident Joe Biden v sobotu vyhlásil štát Texas za územie postihnuté mimoriadne vážnou ...Zdieľať
winter_weather_texas_41279 824418f4d10a48ab8b053614e9ddcea2 676x444 20.2.2021 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden v sobotu vyhlásil štát Texas za územie postihnuté mimoriadne vážnou katastrofou. Južanskému štátu, ktorý sužuje vlna extrémne chladného počasia, sa tým otvára cesta k väčšej pomoci zo strany federálnej vlády. Ľudia v najviac zasiahnutých okresoch môžu napríklad žiadať o príspevky na núdzové ubytovanie alebo opravu nehnuteľností, ako aj o pôžičky so zvýhodneným úročením.


Mrazy a snehové prehánky tento týždeň spôsobili v Texase vážne problémy s dodávkami elektriny a distribúciou pitnej vody. Prístup k elektrine dočasne stratili asi štyri milióny ľudí. Prezident Biden už minulý týždeň vyhlásil v Texase federálny núdzový stav, keď tam teploty klesli na mínus 22 stupňov Celzia. Priemerná teplota vo februári sa pritom v štáte zvyčajne pohybuje v rozpätí 20 až 24 stupňov Celzia.

Extrémne mrazy zasiahli okrem iných štátov aj Oklahomu a Louisianu, kde rovnako od minulého týždňa platí federálny núdzový stav. Podľa aktuálnych údajov si nezvyčajne chladné počasie doteraz v USA vyžiadalo najmenej 69 obetí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Biden vyhlásil Texas za územie postihnuté vážnou katastrofou, silné mrazy v USA si vyžiadali desiatky mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záujem o vstup do Ozbrojených síl SR sa zvýšil, vlani prijali stovky nových vojakov
<< predchádzajúci článok
Na očkovanie sa môžu registrovať všetci pedagogickí zamestnanci škôl

Biden vyhlásil Texas za územie postihnuté vážnou katastrofou, silné mrazy v USA si vyžiadali desiatky mŕtvych - diskusné fórum čitateľov