24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

08. mája 2008

Bielorusi zdolali Francúzsko a postúpili ďalej

V záverečnom stretnutí A-skupiny na majstrovstvách sveta zvíťazili v kanadskom Québecu hokejisti Bieloruska nad Francúzskom 3:1 a zabezpečili si tak postup do osemfinálovej skupiny. Naopak Francúzi ...

QUÉBEC CITY 8. mája (WEBNOVINY) - V záverečnom stretnutí A-skupiny na majstrovstvách sveta zvíťazili v kanadskom Québecu hokejisti Bieloruska nad Francúzskom 3:1 a zabezpečili si tak postup do osemfinálovej skupiny. Naopak Francúzi budú bojovať s Talianskom o záchranu v elitnej kategórii MS. Strelecky aktívnejší Bielorusi sa ujali vedenia v 13. min , keď po spolupráci bratskej dvojice Andreja a Sergeja Kosticynovcov skóroval Kaľužnyj. Francúzi však ešte v úvodnej tretine dokázali vyrovnať, keď sa sedem sekúnd pred sirénou presadil vo vlastnom oslabení Coqueux. V 28. min priklonil misky váh na stranu Bieloruska Ugarov a v záverečnej minúte poistil víťazstvo a postup do osemfinálovej skupiny Andrej Kosticyn. Francúzi už počas záverečnej power play nedokázali Kovala v súperovej bránke prekonať. Konečný výsledok stredajšieho stretnutia A-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: A-skupina (Québec): Francúzsko - Bielorusko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Góly: 20. Coqueux (Lacroix, Bordeleau) - 13. Kaľužnyj (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 28. Ugarov (Leontijev, Koľcov), 60. A. Kosticyn (Kaľužnyj, Leontijev) Vylúčení: 11:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Partanen (Fín.), Savage (Kan.) - Eglitis (Lot.), Semionov (Est.), 8880 divákov Zostavy: Francúzsko: Huet - Amar, Bachet, Bonnard, Besch, Lacroix, Quessandier - Rozenthal, Meunier, Y. Treille - Gras, Bordeleau, Coqueux - Hecquefeuille, Bellemare, Desrosiers - Lussier, Zwikel, Tardif - S. Treille Bielorusko: Koval - Denisov, Salej, Kosťučenok, Leontijev, Kolosov, Žurik - Ugarov, Grabovskij, Koľcov - A. Kosticyn, Kaľužnyj, S. Kosticyn - Meleško, Michaľov, Čupris - Dudik, Zaďoľonov, Kulakov Konečná tabuľka A-skupiny: 1. Švajčiarsko 3 3 0 0 0 10:4 9 2. Švédsko 3 2 0 0 1 17:9 6 3. Bielorusko 3 1 0 0 2 9:9 3 4. Francúzsko 3 0 0 0 3 2:16 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA

Švajčiari dopísali dvoch hráčov, prišli o Wicka
Slovenská hokejová reprezentácia bude hrať prvýkrát o záchranu v elitnej kategórii MS