Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. marca 2007

Boje v metropole naberajú na intenziteUž tretí deň prebiehajú v somálskej metropole Mogadišo prudké boje, ktoré zintenzívneli potom, čo povstalci v piatok zostrelili vrtuľník etiópskej armády. V meste počuť nepretržite výbuchy. ...Zdieľať

MOGADIŠO 31. marca (WEBNOVINY) - Už tretí deň prebiehajú v somálskej metropole Mogadišo prudké boje, ktoré zintenzívneli potom, čo povstalci v piatok zostrelili vrtuľník etiópskej armády. V meste počuť nepretržite výbuchy. Etiópska armáda poskytujúca ochranu slabej somálskej vláde, pokračuje v metropole vo svojej pozemnej a vzdušnej ofenzíve proti povstalcom. Medzinárodný výbor Červeného kríža v Ženeve označil súčasné boje za najhoršie za vyše 15 rokov.

"Nevieme kam máme ísť. Sme uväznení v našich domoch, na uliciach ležia mŕtve telá," povedal obyvateľ južnej štvrte Ibrahim Duale pre agentúru AFP. "Nie je možné ísť ani pre zranených a mŕtvych kvôli silnej delostreleckej a protilietadlovej paľbe. Stále to pokračuje a my nevieme, koľko je mŕtvych. Ja som videl najmenej sedem mŕtvych ľudí, ktorí žili v susedstve."

Etiópska vláda v piatok večer oznámila, že jej armáda zabila v hlavnom meste od začiatku ofenzívy vyše 200 povstalcov.

SITA, AFP, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autonálože v troch mestách usmrtili 11 osôb
<< predchádzajúci článok
V apríli povinná jarná deratizácia