Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. mája 2022

Bolesť kolena by mohla zmierniť kvapka tequily, zavtipkoval pápežNapriek svojim zdravotným problémom pápež zostáva v dobrej nálade a nešetrí ani ironickými komentármi o bolestiach pravého kolena, ktorými trpí už mesiace.Zdieľať
Bolesť kolena by mohla zmierniť kvapka tequily, zavtipkoval pápež

Pápež František nedávno zažartoval, že na chronické bolesti kolena by mu možno zabrala tequila. Vyhlásil to v rozhovore s mexickými kňazmi, ktorý sa odohral minulú stredu počas audiencie vo Vatikáne. Videozáznam pápežovej repliky zverejnený na TikToku sa medzičasom stal virálnym, informovala v pondelok agentúra AFP.


"Vieš, čo potrebujem na nohu? Trochu tequily," odpovedal pápež na otázku jedného z mexických kňazov, ktorý sa ho pýtal na zdravotný problém s kolenom, čo pápeža najnovšie núti používať invalidný vozík.

Mexický kňaz pápežovi sľúbil, že keď nabudúce pôjde okolo sv. Marty (rezidencie vo Vatikáne, kde pápež býva), za fľaštičku prinesie.

Agentúra AFP poznamenala, že to nebolo prvýkrát, čo František "vypustil" do sveta hlášku o tequile. Spomenul ju aj v roku 2016 pred cestou do Mexika, keď na Námestí svätého Petra zaznel z úst jedného z mexických duchovných pokrik: "Čakáme vás!" Pápež sa vtedy s potmehúdskym úsmevom spýtal: "S tequilou, či bez?"

V uplynulých týždňoch musel pápež kvôli poranenému väzivu v pravom kolene a chronickej artritíde zrušiť niektoré audiencie a zmeniť aj svoj ďalší program. Napriek svojim zdravotným problémom pápež zostáva v dobrej nálade a nešetrí ani ironickými komentármi o bolestiach pravého kolena, ktorými trpí už mesiace. Spomínaným mexickým kňazom v stredu priznal, že jeho koleno má svoje vrtochy, píše AFP.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Buďte láskaví k svojej svokre, vyzval pápež František (28. 4. 2022)
 Pápež František v homílii počas vigílie vyzval na veľkonočné prímerie (17. 4. 2022)
 Mať domáce zvieratá namiesto detí je sebecké, pápež František hovorí o demografickej zime (6. 1. 2022)
 Pápež František sa hanbí za sexuálne zneužívanie detí francúzskymi duchovnými, majú na svedomí množstvo obetí (6. 10. 2021)
 Svetové médiá zaujala Františkova návšteva sídliska Luník IX (15. 9. 2021)
 Pápež František prišiel do Prešova v predstihu, pred svätou liturgiou pozdravil z papamobilu tisíce ľudí (video+foto) (14. 9. 2021)
 Svätý Otec prišiel do Prešova, zúčastní sa na božskej liturgii (14. 9. 2021)
 Ohlasy zahraničných médií na návštevu pápeža na Slovensku (14. 9. 2021)
 V záhrade prezidentského paláca predniesol pápež František svoj príhovor. (13. 9. 2021)
 Prezidentka darovala pápežovi chlieb ako symbol spájania (13. 9. 2021)nasledujúci článok >>
Borrell: Lídrom EÚ sa nepodarilo dohodnúť na zákaze dovozu ruskej ropy
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj: Operácia na záchranu obrancov Mariupolu bude pokračovať