24hod.sk    Šport    NHL

29. novembra 2005

Bondra - Hossa a je to gól

V nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bodovalo aj trio Slovákov.

Carolina privítala na svojom ľade Atlantu a aj keď strelecká aktivita bola na strane domácich, tí museli po stretnutí uznať kvalitu súperových útočníkov. Po presných zásahoch Savarda
a Kovaľčuka v prvej časti hry domáci ešte vyrovnali, no v poslednej tretine Thrashers v rozpätí necelých siedmich minút pridali ďalšie tri góly. Najprv Marián Hossa zoči-voči brankárovi Gerberovi nezaváhal, keď mu na víťazný gól prihrával Peter Bondra. Potom Iľja Kovaľčuk po brejku strelil svoj druhý gól
v stretnutí, aby 79 sekúnd pred koncom na konečných 2:5 upravil Vigier gólom do prázdnej bránky. „Proti niektorým súperom sa nám hrá veľmi dobre. Myslím, že aj Carolina k nim patrí a keď ich vidíme na ľade, ideme do toho,“ povedal po stretnutí starší z bratov Hossovcov Marián. Colorado privítalo Vancouver a „lavíny“ sa od začiatku s chuťou pustili do súpera. Celkovo vyslali hráči Colorada v prvej tretine na gólmana hostí Aulda 17 striel, z ktorých až štyri skončili
v jeho sieti. Tá štvrtá bola z hokejky Mareka Svatoša. „Mali sme viacero brejkov, z ktorých sme zopárkrát skórovali. Nebolo to o šťastí,“ povedal po zápase strelec víťazného gólu Joe Sakic. Colorado už nastúpilo bez zraneného krídelníka Steva Konowalchuka, pre ktorého sa po zranení pravého zápästia sezóna predčasne skončila.

Výsledky NHL

Washington - Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), góly: 26. Eminger, 59. Pettinger -
4. Pominville, 40. Vanek, 57. Hecht. Carolina - Atlanta 2:5 (1:2, 1:0, 0:3), góly: 16. Ladd, 39. Ward - 5. Savard, 9. Kovaľčuk, 53. MARIÁN HOSSA (BONDRA, Hnidy), 56. Kovaľčuk, 59. Vigier (BONDRA). Tampa Bay - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), góly:
8. Richards, 25. DiMaio, 27. Modin, 46. Modin - 59. Talbot. Anaheim - Chicago 3:1 (0:0, 0:0, 3:1), góly: 50. Selänne, 57. Lupul, 60. R. Niedermayer - 59. Bell. Colorado - Vancouver 6:2 (4:0, 0:1, 2:1), góly:
1. Hejduk (Tanguay), 5. Brunette, 12. Sakic, 19. SVATOŠ (Liles, McLean), 53. Hinote,