13. mája 2009

Boston a Anaheim si vynútili siedme zápasy

Utorok sa v zámorskej hokejovej NHL nerozhodlo o ďalšom finalistovi niektorej z konferencií. Hráči Anaheimu a Bostonu vyrovnali svoje série 2. kola play-off proti Detroitu, resp. Caroline na 3:3 a vynútili si ...

DETROIT 13. mája (WEBNOVINY) - Utorok sa v zámorskej hokejovej NHL nerozhodlo o ďalšom finalistovi niektorej z konferencií. Hráči Anaheimu a Bostonu vyrovnali svoje série 2. kola play-off proti Detroitu, resp. Caroline na 3:3 a vynútili si rozhodujúce siedme zápasy. Anaheim na domácom ľade zdolal obhajcu z Detroitu 2:1 gólmi Getzlafa a Perryho v druhej tretine. Hostia znížili v závere svojím tradičným kanonierom v play-off Franzénom, no pri hre bez brankára už vyrovnanie nedosiahli. Slovenský útočník Marián Hossa si pripísal tri strely na bránku a po záverečnej siréne sa mierne pobil s Getzlafom.

Veľký obrat naznačuje Boston, ktorý v sérii proti Caroline vyrovnal z 1:3 na 3:3 a v rozhodujúcom súboji bude mať výhodu domáceho ľadu. Domáci hráči Hurricanes prestrieľali hostí 33:19, ale na góly prehrali 2:4. Slovenský kapitán bostonských "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade takmer dvadsaťštyri a pol minúty a pripísal si jeden plusový bod.

Výsledky utorkových stretnutí 2. kola play-off o Stanleyho pohár v zámorskej hokejovej NHL: