16. decembra 2008

Boston dosiahol historicky najlepší štart sezóny

Tím úradujúcich šampiónov NBA Boston Celtics pondelňajším výsledkom zápasu s Utahom 100:91 dosiahol nie len 15. víťazstvo v rade, ale aj najlepší štart sezóny v histórii súťaže, o ktorý sa ...

BOSTON 16. decembra (WEBNOVINY) - Tím úradujúcich šampiónov NBA Boston Celtics pondelňajším výsledkom zápasu s Utahom 100:91 dosiahol nie len 15. víťazstvo v rade, ale aj najlepší štart sezóny v histórii súťaže, o ktorý sa doteraz delili tri kluby. Bilanciou 23 víťazstiev a iba 2 prehry po úvodných 25 zápasoch ročníka sa mohli v minulosti pýšiť iba Chicago Bulls (v roku 1996), Philadelphia 76ers (1967) a New York Knicks (1970), teda všetko družstvá z minulého storočia. Keby sa mala naplniť historická analógia, Celtics by obhájili titul, všetky tri spomenuté kolektívy totiž dotiahli výborne rozbehnutú sezónu až k zisku trofeje. Vidina vyrovnania ligového rekordu akoby najmä v druhej štvrtine domácim Celtics zviazala ruky, prišli o náskok z prvej časti hry a dovolili Jazz najmä katastrofálnym úsekom 7:22 vyrovnať na polčasových 43:43. Bostončania až 23-krát v priebehu duelu stratili loptu a vykúpil ich iba strelecky disponovaný Rajon Rondo, ktorý sa postaral o 13 z posledných 17 bodov Celtics. Hostia hrali koncentrovanejšie, loptu prenechali súperovi iba 18-krát a navyše mali vo svojich radoch Paula Millsapa, ktorý si vytvoril osobné maximum 32 bodov a pridal aj 10 doskokov. SITA, AFP Hráčmi týždňa Al Harrington a Tim Duncan NEW YORK 16. decembra (WEBNOVINY) - Prvý raz v tomto ročníku NBA si svojimi výkonmi vyslúžili titul Hráč týždňa Al Harrington vo Východnej a Tim Duncan v Západnej konferencii. Prvý z dvoch krídelníkov sa prezentoval v troch zápasoch Knicks vyrovnanými výkonmi na úrovni 33,3 bodu pri 56,5-percentnej streľbe, 8,3 doskoku, 2,6 asistencie a 1,6 získanej lopty v priemere, čím pomohol svojmu tímu k dvom víťazstvám. Svoje sezónne maximá si Harrington vytvoril v dueli s New Jersey, keď si pripísal 39 bodov a 13 doskokov. Líder San Antonia Duncan bol pre svoje mužstvo ešte prospešnejší, vo všetkých štyroch stretnutiach v uplynulých siedmich dňoch dosiahol double-double a priemermi 22 bodov a 12,5 doskoku sa výrazne podieľal na sérii štyroch triumfov. Aj jeho zásluhou si Spurs po zbabranom štarte do sezóny (1 víťazstvo - 4 prehry) zlepšili bilanciu na 15 - 8 a momentálne ťahajú šnúru 6 zápasov bez prehry. Duncanovi sa najviac vydaril duel s Dallasom, po dvojnásobnom predĺžení mal vizitku 32 bodov, 14 doskokov a netradične aj 2 získané lopty. Ďalšími nominovanými na ocenenie boli LeBron James, Mo Williams (obaja Cleveland), Dirk Nowitzki (Dallas), Carmelo Anthony (Denver), Richard Hamilton (Detroit), Zach Randolph (Los Angeles Clippers), Rudy Gay (Memphis) a Rashard Lewis (Orlando). SITA