04. januára 2015

Boston prehral v Caroline 1:2 po nájazdoch, rozhodol Staal

Hokejista Caroliny Hurricanes Eric Staal strieľavťazný gól brankárovi Bostonu Bruins Tuukkovi Raskovi v samostatných nájazdoch počas zápasu zámorskej hokejovej NHL in Raleigh, 4.januára 2015. Foto: TASR/AP
Washington 4. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v nedeľňajšom dueli NHL na ľade Caroliny 1:2 po nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Eric Staal. Bruins zaznamenali už tretí neúspešný výsledok za sebou, v každom z duelov však ťahali za kratší koniec až po predĺžení, respektíve nájazdovom rozstrele.

Slovenský obranca Andrej Sekera v službách Hurricanes vyslal na brankára hostí počas viac ako 25-minútového pobytu na ľade jednu strelu, jeho krajan Zdeno Chára si na opačnej strane rozšíril štatistiky o jeden plusový bod.

nedeľa - sumár:

CAROLINA - BOSTON 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Dwyer (McClement, Malone), roz. nájazd E. Staal - 35. Bergeron (Marchand, Hamilton). Brankári: Chudobin - Rask, strely na bránku: 36:20, 17.212 divákov