19. apríla 2014

Boxer Takács postúpil na MS mládeže v Sofii do osemfinále

Slovenský boxer Michal Takács postúpil na majstrovstvách sveta mládeže v Sofii do osemfinále. Člen ŠKP Bratislava zvíťazil v kategórii do 56 kg nad Albáncom Rexhildom Zenelim, pričom nad bronzovým ...

Sofia 19. apríla (TASR) - Slovenský boxer Michal Takács postúpil na majstrovstvách sveta mládeže v Sofii do osemfinále. Člen ŠKP Bratislava zvíťazil v kategórii do 56 kg nad Albáncom Rexhildom Zenelim, pričom nad bronzovým medailistom z minuloročného európskeho šampionátu mládeže v Rotterdame vyhral 2:1 na body.

Takácsa v najobsadenejšej váhovej kategórii (58 boxerov) čaká v nedeľu súboj o štvrťfinále proti Uzbekovi Šukurjon Rahimov. "Na výborného Albánca nám dokonale vyšla taktika. Michal výborne plnil všetky pokyny a všetko podporil obrovskou bojovnosťou. Je to veľké víťazstvo proti skvelému súperovi," uviedol pre TASR reprezentačný tréner Pavol Hlavačka.

V nedeľňajšom osemfinále sa predstaví aj ďalší mladý Slovák Michal Gavaj. Člen MŠK Vranov nad Topľou zdolal v kategórii do 91 kg Murata Amiradzanova z Kirgistanu 3:0 na body a v boji o postup do štvrťfinále ho čaká náročný súper. Ukrajinec Robert Martonov je totiž majstrom sveta kadetov z roku 2013.

Posledný Slovák na turnaji Lukáš Garlík pri svojej premiére na šampionáte v bulharskej metropole skončil už v prvom kole. Nad sily člena MŠK Vranov nad Topľou bol v piatok v kategórii nad 91 kg Uzbek Šochruchbek Erkinov, ktorý vyhral 2:1 na body.