22. januára 2013

Bradford postúpil do finále Anglického ligového pohára

Futbalisti Bradfordu sa stali po viac ako 50 rokoch prvým štvrtoligovým tímom, ktorý postúpil do finále Anglického ligového pohára. Outsider súťaže s malým rozpočtom vyhral prvý ...

bradford LONDÝN 22. januára (WEBNOVINY) - Futbalisti Bradfordu sa stali po viac ako 50 rokoch prvým štvrtoligovým tímom, ktorý postúpil do finále Anglického ligového pohára.

Outsider súťaže s malým rozpočtom vyhral prvý semifinálový zápas na domácej pôde nad Aston Villou 3:1 a hoci v utorkovej odvete vo Villa Parku v Birminghame prehral 1:2, stačilo to na účasť v rozhodujúcom dueli o celkový primát.

Postupový gól v 55. min strelil 25-ročný útočník James Hanson, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1.

Bradford vyradil v Ligovom pohári Wigan aj Arsenal, teraz si poradil v dvojzápase aj s Aston Villou. Vo finále si zmeria sily s úspešnejším z dvojice FC Chelsea - Swansea City (prvý duel 0:2, pozn.).

Bradford hral ešte v roku 2001 Premier League, ale potom vinou finančnej krízy sa prepadol až do štvrtej najvyššej súťaže. Posledným štvrtoligistom, ktorý hral vo finále Anglického ligového pohára, bol Rochdale v roku 1962.