10. augusta 2019

Brankár Liverpoolu Alisson pre zranenie vynechá európsky Superpohár

Brankár Alisson, archívna snímka.

Brankár Alisson, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Liverpool 10. augusta (TASR) - Brankár futbalistov FC Liverpool Alisson Becker s určitosťou vynechá stredajší zápas o európsky Superpohár UEFA proti Chelsea Londýn v Istanbule. Dôvodom je zranenie lýtka, ktoré si privodil v piatkovej ligovej ouvertúre proti Norwichu (4:1).

"V stredu nebude k dispozícii, to môžem povedať už teraz," vyhlásil krátko po úspešnom dueli s Norwichom kouč viťaza Ligy majstrov Jürgen Klopp.

Alisson sa zranil na konci prvého polčasu pri rutinnom odkope od bránky a musel opustiť ihrisko. V bránke ho v 39. minúte nahradil Španiel Adrian, ktorý iba v tomto týždni podpísal s klubom kontrakt po odchode Simona Mignoleta.

"Adrian je dobrý brankár. Pozná Premier League, vie chytať pod tlakom a má tie najvyššie kvality. Preto sme ho podpísali," vyhlásil Klopp.