Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. októbra 2015

Bratislavská konferencia o OSN sa zaoberá aj problémom migrácieV aule Univerzity Komenského v Bratislave sa koná dnes medzinárodná konferencia pod názvom 70. výročie Organizácie Spojených národov - súčasné a budúce ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Peter Hudec
Bratislava 20. októbra (TASR) – V aule Univerzity Komenského v Bratislave sa koná dnes medzinárodná konferencia pod názvom 70. výročie Organizácie Spojených národov - súčasné a budúce výzvy.


"Jej zámerom je pripomenúť si toto výročie založenia OSN a jeho históriu, ktorú doteraz OSN zohrávalo. Samozrejme, tiež reflektuje stav sveta, spoločností a zmien, ktoré existujú a vyžadujú si diskusiu, analýzu, poukázať na riešenia rôznych problémov. Je veľmi veľa konfliktov regionálnych, nadnárodných, ktoré prerastajú aj do celosvetových. Medzi ne patrí aj migrácia," povedal pre TASR rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

Podľa neho sa konferencia preto koná na univerzitnej pôde, lebo veľa jej účastníkov vyštudovalo akademický alebo diplomatický inštitút. V súčasnosti zastávajú významné diplomatické pozície a je potrebné, aby pomáhali v riešeniach rôznych problémov.

"Dôležité je, aby tie riešenia boli kultúrne, únosné a udržateľné. To bude aj v záveroch konferencie, že Slovensko sa bude aktívne zapájať aj na pôde OSN nielen do priamych riešení, ale aj do súčinnosti s rôznymi inštitúciami poukazovať na zmeny, spoločne ich prijateľne riešiť pre všetkých zúčastnených," dodal Mičieta.

Konferencia pokračuje až do podvečerných hodín v týchto panelových diskusiách: Úloha OSN v modernom svete, Migrácia – súčasné výzvy, Charta OSN a reforma organizácie. Okrem slovenských odborníkov z Európskej komisie, veľvyslanectiev, vedeckých a iných inštitúcií sa na nej zúčastňujú zástupcovia viacerých medzinárodných organizácií z New Yorku, Štrasburgu a iných miest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
GAŠPAROVIČ: Význam Štúra si nemusíme pripomínať, mal by byť v nás
<< predchádzajúci článok
Foto: Čo ľudia nevymyslia....Pozrite sa na neuveriteľné nápady

Bratislavská konferencia o OSN sa zaoberá aj problémom migrácie - diskusné fórum čitateľov