Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. októbra 2006

Bratislavské jazzové dni 2006 už tradične takmer vypredanéO 32. ročník Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa 2006, na ktoré sa bratislavské PKO premení od 20. do 22. októbra, je mimoriadny záujem. Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľ ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) - O 32. ročník Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa 2006, na ktoré sa bratislavské PKO premení od 20. do 22. októbra, je mimoriadny záujem. Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľ usporiadateľskej agentúry Rock Pop Bratislava Pavel Daněk, aj keď do posledného miesta nie je vypredané ani jedno vystúpenie, organizátori predpokladajú, že sa zostávajúce lístky minú v priebehu stredy. S najväčším záujmom verejnosti sa stretli predstavenia headlinerov ako Richard Bona či formácií No Jazz a Matt Bianco. "Posledných päť ročníkov festivalu bolo úplne vypredaných, ale do takého stavu sme sa dostali až po 26 rokoch. Ľudia už nechodia len na konkrétne koncerty, ale jednoducho na džezáky," povedal Daněk. Podľa neho je najväčší záujem o piatkové a nedeľňajšie koncerty.

Program 32. ročníka BJD 2006 je už tradične rozdelený do troch dní. V piatok festival na hlavnom pódiu otvorí česká formácia Rhythm Desperados, po ktorej bude nasledovať maďarská kapela Balázs Elemér Group. Počas prvého dňa BJD zahrajú i velikáni svetového džezu Kenny Garrett so svojím kvartetom a Richard Bona, ktorý si účinkovania v Bratislave zopakuje so zmenenou zostavou hudobníkov. Piatkový hlavný program bude na B pódiu dopĺňať bluesový harmonikár a spevák Erich "Boboš" Procházka spolu so skupinou The Frozen Dozen.

V sobotu sa môžu návštevníci tešiť na prešovského gitaristu Davida Kollára, minuloročného víťaza súťaže Nové tváre slovenského jazzu. Po ňom sa predstaví rakúsky klavirista Martin Reiter, ktorý za svoje hudobné majstrovstvo minulý rok získal cenu Hansa Kollera. Ďalší interpret je slovami Petra Lipu "povinná jazda každých BJD" - ide o zástupcu latinsko-amerického džezu, bubeníka Ignacia Berroa, ktorý vystúpi so svojím kvartetom. Jednou z hlavných atrakcií sobotňajšieho večera bude francúzska formácia No Jazz. B-stage bude v sobotu patriť bratislavskému duu Longital.

Na záver najväčšieho slovenského džezového festivalu organizátori naplánovali vystúpenie trojice mladých slovenských klaviristov - Klaudia Kováča, Luboša Šrámka a Ondreja Krajňáka. Po nich už bude hlavné pódium patriť svetovým hviezdam. Najprv sa predstaví poľská rodáčka Anna Maria Jopek spolu s legendárnym perkusionistom Minom Cinelu. Po nej vystúpi americký smooth-jazzový gitarista Matt Marshak. Zlatým klincom 32. ročníka "džezákov" bude britská skupina Matt Bianco, ktorá vystúpi v 10-člennej zostave. Na menšom pódiu bude v prestávkach hlavného programu hrať francúzsko-turecká formácia Giansily Trio.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava hostí animovaný film pre deti
<< predchádzajúci článok
Návrh zákona o elektronickom mýte v parlamente v druhom čítaní

Bratislavské jazzové dni 2006 už tradične takmer vypredané - diskusné fórum čitateľov