Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

28. mája 2020

Bratislavský magistrát pomôže majiteľom gastro prevádzok, odpustí im daň za letné terasyBratislava odpustí podnikateľom 100 percent dane za vonkajšie terasy, nachádzajúce sa na pozemkoch mesta. Bratislavskí poslanci o tom rozhodli na dnešnom zastupiteľstve schválením ...Zdieľať
hu 1 676x450 28.5.2020  - Bratislava odpustí podnikateľom 100 percent dane za vonkajšie terasy, nachádzajúce sa na pozemkoch mesta. Bratislavskí poslanci o tom rozhodli na dnešnom zastupiteľstve schválením dodatku k všeobecne záväznému nariadeniu o dani za užívanie verejného priestranstva. Podmienkou odpustenia poplatku je dodržanie podmienok stanovených mestom.


"Ide o neprekročenie plochy zabratého priestranstva prevádzky v roku 2019, pri nových prevádzkach o neprekročenie plochy 12 metrov štvorcových," uviedlo mesto a dodalo, že v prípade prekročenia uvedenej plochy sa použije pôvodná sadzba od prvého začatého metra štvorcového.


"Mesto sa v rámci svojich kompetencií a rozpočtových možností snaží pomôcť podnikateľom na území mesta a podporiť cestovných ruch po ukončení pandémie Covid-19," uvádza magistrát a dodáva, že zároveň týmto návrhom nariadenia prispeje k ochrane verejného zdravia tým, že z uzatvorených prevádzok, kde je vyššie riziko šírenia vírusu, presunie návštevníkov reštauračných zariadení na otvorené plochy.

Terasy prevádzok na pozemkoch Starého Mesta získajú úľavu 50-percent z dane za užívanie verejného priestranstva.

Na minulotýždňovom zastupiteľstve o tom rozhodli staromestskí poslanci. Mestská časť argumentuje tým, že väčšiu finančnú úľavu si nemôže dovoliť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavský magistrát pomôže majiteľom gastro prevádzok, odpustí im daň za letné terasy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa zverejnila pre firmy a SZČO čestné vyhlásenie na odklad poistného za máj
<< predchádzajúci článok
Na doručenie jedla z McDonald’s sa môžu tešiť už aj Košičania

Bratislavský magistrát pomôže majiteľom gastro prevádzok, odpustí im daň za letné terasy - diskusné fórum čitateľov