Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júla 2019

Brazílsky prezident chce, aby sa veľvyslancom v USA stal jeho synJair Bolsonaro, archívna snímka.Zdieľať
Jair Bolsonaro, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Brazília 12. júla (TASR) - Brazílsky prezident Jair Bolsonaro zvažuje, že svojho syna Eduarda nominuje do funkcie veľvyslanca vo Washingtone. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.


Bolsonarov syn Eduardo, ktorý je poslancom brazílskeho parlamentu, svojho otca v marci sprevádzal počas jeho súkromného stretnutia s americkým prezidentom Donaldom Trumpom na diplomatickej návšteve Washingtonu.

"Podľa môjho názoru by (Eduardo) bol tým správnym človekom a našu misiu vo Washingtone by zastupoval vynikajúco," uviedol Bolsonaro vo štvrtok pred novinármi. Dodal, že rozhodnutie je na jeho synovi, ktorý by sa musel vzdať svojho mandátu v Kongrese a získať potrebný súhlas Senátu.

Eduardo - jeden zo štyroch prezidentových synov - povedal, že oficiálnu ponuku ešte nedostal, ak sa tak však stane, prijme ju.

"Ak ma prezident touto misiou poverí, budem pripravený vzdať sa svojho (poslaneckého) mandátu," povedal. "Hovorím po anglicky, španielsky, zvolili ma rekordným počtom hlasov, som predsedom komisie pre zahraničné vzťahy... Som presvedčený, že tieto predpoklady vypovedajú o mojej kvalifikácii," vyhlásil.

Prezident svoj úmysel vymenovať Eduarda Bolsonara za ambasádora v Spojených štátoch ohlásil deň po jeho tridsiatych piatich narodeninách, ktoré oslávil 10. júla. Tento vek je totiž minimálnou vekovou hranicou, ktorú musia dosiahnuť kandidáti na veľvyslancov Brazílie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia vysiela do Perzského zálivu ďalšiu vojnovú loď
<< predchádzajúci článok
Holíč získal dotáciu 17 000 eur na výsadbu zelene

Brazílsky prezident chce, aby sa veľvyslancom v USA stal jeho syn - diskusné fórum čitateľov