29. decembra 2015

Brejčákov Davos postúpil na Spenglerovom pohári do semifinále

Na archívnej snímke hokejista Daniel Brejčák

Na archívnej snímke hokejista Daniel Brejčák Foto: TASR/Oliver Ondráš
Davos 29. decembra (TASR) - Hokejisti domáceho HC Davos postúpili do semifinále turnaja o Spenglerov pohár. V utorňajšom štvrťfinále zdolal švajčiarsky tím so slovenským obrancom Jánom Brejčákom v zostave účastníka KHL Jokerit Helsinki 5:4 po predĺžení. Fínsky tím viedol po dvoch tretinách 4:2, ale Davos v tretej časti vyrovnal a v predĺžení rozhodol Gregory Sciaroni.

V semifinále sa Davos stretne s Kanadou, s ktorou v skupine prehral 0:2. V druhom utorňajšom štvrťfinále nastúpi od 20.15 nemecký Adler Mannheim proti ďalšiemu účastníkovi KHL Avtomobilistu Jekaterinburg. Víťaz v semifinále narazí na HC Lugano.