Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. februára 2018

Brigitte Bardot upozornila Putina na kruté zaobchádzanie so zvieratamiBrigitte Bardotová, archívna snímka.Zdieľať
Brigitte Bardotová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
 
Paríž 9. februára (TASR) - Francúzska filmová hviezda a bojovníčka za práva zvierat Brigitte Bardotová vyjadrila vo štvrtok ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi svoje obavy o osud túlavých zvierat v Rusku. Urobila tak v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale, ktoré sa v tejto krajine začnú v júni, napísala agentúra AP.


V liste, ktorý Bardotovej nadácia zverejnila na Twitteri, bývalá herečka odsudzuje hromadné usmrcovanie a iné prejavy krutého zaobchádzania so zvieratami v ruských mestách. "Schvaľovaním tohto hromadného zabíjania podporujete barbarstvo," napísala Bardotová ruskému prezidentovi. Zároveň ho vyzvala, aby namiesto "tohto odpudzujúceho zabíjania" podporil kampaň zameranú na sterilizáciu túlavých zvierat.

"Zrak medzinárodného spoločenstva sa upiera na Vás," píše ďalej Bardotová vo svojom liste adresovanom Putinovi v súvislosti s nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta vo futbale, ktoré sa v Rusku budú konať od 14. júna do 15. júla.

Nejde o prvú korešpondenciu medzi Bardotovou a Putinom. V roku 2000 šéf Kremľa francúzskej filmovej hviezde 50. a 60. rokov napísal, že svetoví lídri by mali počúvať jej "varovné signály".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred 25 rokmi sa Slovenská republika stala členom UNESCO
<< predchádzajúci článok
Stonehenge hrozí pre výstavbu tunela vyradenie zo zoznamu UNESCO

Brigitte Bardot upozornila Putina na kruté zaobchádzanie so zvieratami - diskusné fórum čitateľov