Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. mája 2015

Britská sopranistka Sarah Brightmanová zrušila let do vesmíruBritská speváčka Sarah Brightmanová, archívne fotoZdieľať
Britská speváčka Sarah Brightmanová, archívne foto Foto: TASR/AP
Mys Canaveral 14. mája (TASR) - Britská sopranistka Sarah Brightmanová v stredu oznámila, že z "rodinných dôvodov" zrušila svoj plánovaný let na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS), informovala dnes agentúra Reuters.


Brightmanová začala svoje prípravy na desaťdňový pobyt v kozme na ISS v januári výcvikom v ruskom Hviezdnom mestečku. Výlet do vesmíru by ju stál približne 52 miliónov dolárov, vyčíslila súkromná americká cestovná agentúra Space Adventures, ktorá ho pripravila.

"Pani Brightmanová uviedla, že z osobných rodinných dôvodov sa jej úmysly museli zmeniť a že na teraz odkladá svoj kozmonautický výcvik a letové plány," konštatuje sa vo vyhlásení na speváčkinej Facebookovej stránke.

Brightmanová mala byť ôsmym platiacim turistom na ISS. Jeden z nich, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Charles Simonyi, absolvoval tento výlet už dvakrát.Japonský podnikateľ Satoši Takamacu absolvoval výcvik ako Brightmanovej náhradník a pravdepodobne zaujme jej miesto. Space Adventures to však zatiaľ nepotvrdili.

Brightmanová sa pripravovala na let v septembri. Bude však pravdepodobne odložený po tom, ako Rusko v utorok oznámilo, že z dôvodu vyšetrovania nehody ruskej rakety Sojuz odkladá nástup novej posádky na ISS o dva mesiace - na koniec júla.

Nie je známe, či Brightmanovej rozhodnutie zrušiť výcvik a plánovaný let súvisí s týmto odkladom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Austrália sa Deppovi vyhráža utratením jeho psov,doviezol ich ilegálne
<< predchádzajúci článok
Video: Originálna paródia na hokejové štúdio od Genzera a Sucháneka