Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. júla 2022

Brusel už vyplatil Slovensku takmer 400-miliónovú platbu v rámci plánu obnovyEurópska komisia vyplatila Slovensku prvú platbu v sume 398,7 mil. eur v rámci plánu obnovy. Platba je založená na ...Zdieľať
gettyimages 905898542 676x451 29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia vyplatila Slovensku prvú platbu v sume 398,7 mil. eur v rámci plánu obnovy. Platba je založená na výkonnosti a závisí od toho, ako Slovensko implementuje investície a reformy uvedené v pláne. Informovalo o tom slovenské zastúpenie komisie prostredníctvom tlačovej správy.

14 čiastkových míľnikov


Žiadosť o prvú platbu predložilo Slovensko 29. apríla tohto roka. Platba pokrýva 14 čiastkových míľnikov, ktoré boli podmienkou pre prvú splátku.

Míľniky sa týkajú reformy justičného systému, oblasti vysokoškolského vzdelávania, fiškálneho rámca, energetiky, udržateľnej mobility, boja proti korupcii, digitalizácie verejného sektora, ako aj systému auditu a kontroly Slovenska na vykonávanie mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. Európska komisia zverejnila predbežné hodnotenie platby 27. júna.

Druhú žiadosť predložia na jeseň


Generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková koncom júna skonštatovala, že už pracujú na druhej žiadosti, ktorú by mali predložiť na jeseň. Ide o 16 míľnikov, z ktorých väčšinu už má Slovensko podľa nej splnených.

Slovenský plán obnovy a odolnosti zahŕňa širokú škálu investičných a reformných opatrení v 18 tematických zložkách. Má hodnotu 6,3 miliardy eur vo forme grantov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Brusel už vyplatil Slovensku takmer 400-miliónovú platbu v rámci plánu obnovy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu
<< predchádzajúci článok
Pluk Azov vyhlásil hon na všetkých Rusov, ktorí sa podieľali na masovej poprave zajatcov v Olenivke