Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. júla 2022

Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziuJednota dôchodcov Slovenska (JDS) začína zbierať podpisy pod petíciu s viacerými požiadavkami na pomoc seniorom. JDS požaduje mimoriadnuZdieľať
dochodcovia 676x451 29.7.2022 (Webnoviny.sk) - Jednota dôchodcov Slovenska (JDS) začína zbierať podpisy pod petíciu s viacerými požiadavkami na pomoc seniorom.


JDS požaduje mimoriadnu valorizáciu dôchodkov o osem percent do konca tohto roku, výplatu 14. dôchodku v novembri 2022, zvýšenie štátneho príspevku na rehabilitačno-liečebné pobyty pre seniorov z 50 na 100 eur či nulové doplatky nielen pre najlacnejšie generiká, ale na všetky lieky pre všetkých seniorov. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda JDS Michal Kotian.

JDS chce, aby sa už septembrové rokovanie parlamentu venovalo týmto otázkam. „Verím tomu, že do konca augusta nazbierame tieto podpisy, aby sme ich k septembru mohli odovzdať v Národnej rade SR, aby vedeli, čo vlastne chcú dôchodcovia, čím sa majú zaoberať, aby sa koalícia nezaoberala len problémami v koalícii, ale aj problémami ľudí, ktorí tu žijú," povedal Kotian.

Ako odznelo na tlačovej konferencii, viac ako 140-tisíc dôchodcov je pod hranicou chudoby, ktorú deklaruje štát.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico podozrieva vyšetrovateľov NAKA zo sabotáže. Toto je rozvrat právneho štátu, tvrdí šéf Smeru-SD
<< predchádzajúci článok
Brusel už vyplatil Slovensku takmer 400-miliónovú platbu v rámci plánu obnovy