Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. júna 2022

Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybuPrezidentka Zuzana Čaputová sa teraz nerozhoduje, či bude, alebo nebude opätovne kandidovať do funkcie hlavy štátu. „Je na to ešte čas. Toto rozhodnutie som ešte ...Zdieľať
bp_1811 676x451 26.6.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa teraz nerozhoduje, či bude, alebo nebude opätovne kandidovať do funkcie hlavy štátu. „Je na to ešte čas. Toto rozhodnutie som ešte neurobila a ani sa tým nezaoberám,“ vyhlásila prezidentka v televízii TA3 v relácii V politike. Uviedla, že nechce svoju prácu vykonávať ako kampaň a zdôraznila, že má slúžiť Slovensku.


Čaputová uviedla, že jej popularita klesá prirodzene a zaujíma sa, ako ju občania hodnotia. Deficit cíti v zrozumiteľnosti a jasnosti vyjadrení. Vzhľadom na všetky krízy podľa hlavy štátu frustrovaní ľudia nerozmýšľajú, kto za čo môže a aké kompetencie má vláda a prezidentka. Poznamenala, že jej úlohou je vysvetľovať právomoci vlády či prezidentky.

Čaputová si priznala chybu, ktorú urobila pri vyznamenaní členov Bielej légie. K otázke, či vníma, že pribúdajú útoky voči nej a že ľudia skandovali aj nadávky voči nej, Čaputová podotkla, že si nerobila porovnanie. Najviac sa jej však dotýkajú klamstvá a neoprávnená kritika, že slúži cudzej moci.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová nevedie s Matovičom pre prorodinný balíček vojnu, šéf financií má dvere do paláca otvorené
<< predchádzajúci článok
Mladý motocyklista prišiel v Košiciach o život, zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia (foto)