Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. septembra 2021

Bude sa opäť vo fabrikách testovať na koronavírus? Ministerstvo zdravotníctva v predstihu nastavuje opatrenieČi a akým spôsobom sa v súvislosti s výrazným nástupom tretej vlny pandémie koronavírusu vráti ...Zdieľať
09_mfn7608 1 676x451 19.9.2021 (Webnoviny.sk) - Či a akým spôsobom sa v súvislosti s výrazným nástupom tretej vlny pandémie koronavírusu vráti testovanie do slovenských fabrík je zatiaľ nejasné. Vláda totiž ešte v auguste zrušila manuál na testovanie zamestnancov v prevádzkach podnikov.

Viac o téme: Koronavírus


Ten predložilo Ministerstvo hospodárstva SR ako reakciu na zrušenie núdzového stavu a zmenu COVID automatu. Aktuálne pritom rezort pre agentúru SITA uviedol, že ak si to situácia vyžiada a príde k zmene COVID automatu, je v prípade potreby pripravený zareagovať.

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa svojej hovorkyne Zuzany Eliášovej situáciu pozorne sleduje a v predstihu nastavuje opatrenie. „Práve z toho dôvodu už pred časom požiadalo jednotlivé rezorty, aby predložili testovacie stratégie vo svojej pôsobnosti," doplnila.

Zároveň pritom zdôraznila, že vo firmách už dávnejšie práve z dôvodu preventívnej ochrany zdravia a života ľudí pracujúcich v kolektívoch prebieha aj očkovanie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bude sa opäť vo fabrikách testovať na koronavírus? Ministerstvo zdravotníctva v predstihu nastavuje opatrenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulíkova SaS bude podporovať Hegerovu vládu, aj keby z koalície odišla Sme rodina
<< predchádzajúci článok
Žilinkovi dôveruje čoraz menej Slovákov, predbehol však Lipšica aj Mikulca

Bude sa opäť vo fabrikách testovať na koronavírus? Ministerstvo zdravotníctva v predstihu nastavuje opatrenie - diskusné fórum čitateľov