Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. marca 2024

Budovu Najvyššieho súdu na Župnom námestí nakoniec búrať nebudú. Susko a Šikuta sa dohodli na rekonštrukcii„Obaja sa zhodli na potrebe zabezpečiť pre občanov dôstojný výkon súdnictva na všetkých úrovniach, teda aj na úrovni najvyššieho súdu, a preto predseda Ján Šikuta verí, že vláda SR bude pre túto ...Zdieľať
img_6193 676x464 21.3.2024 (SITA.sk) - „Obaja sa zhodli na potrebe zabezpečiť pre občanov dôstojný výkon súdnictva na všetkých úrovniach, teda aj na úrovni najvyššieho súdu, a preto predseda Ján Šikuta verí, že vláda SR bude pre túto zásadnú investíciu hľadať finančné krytie v štátnom rozpočte," informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Šikuta a Susko zároveň volajú aj po obnovení dialógu pri riešení justičných tém, ktoré sa týkajú aj najvyššieho súdu.


„Na štvrtkovom stretnutí rezonovali témy skracovania dĺžky súdnych konaní, personálneho zastabilizovania odborného aparátu najvyššieho súdu či elektronizácie spisu," dodala Važanová.


Zdroj: SITA.sk - Budovu Najvyššieho súdu na Župnom námestí nakoniec búrať nebudú. Susko a Šikuta sa dohodli na rekonštrukcii © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováka obvineného pre zneužitie peňazí z pandemickej pomoci vydali z Čiernej Hory, skončil vo väzbe (foto)
<< predchádzajúci článok
Lidl spúšťa projekt UEFA EURO 2024™: Lidl Kids Team