26. marca 2016

Buffalo otočilo s Jets. Obrat naštartoval premiérovým gólom Fasching

Hokejista Buffala Sabres Hudson Fasching strieľa svoj premiérový gól v prvom profiligovej zápase zámorskej hokejovej NHL proti Winnipegu Jets v sobotu 26. marca 2016. Foto: TASR/AP
New York 26. marca (TASR) - Hokejisti Buffala Sabres zdolali v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade Winnipeg Jets 3:2. V súboji dvoch tímov, ktoré už stratili šancu na postup do play off, viedli Jets po necelých šiestich minútach 2:0, ale sľubný náskok trestuhodne stratili. Domácich naštartoval k obratu v 9. minúte Hudson Fasching, ktorý strelil svoj premiérový gól v prvom profiligovom zápase, o vyrovnanie a víťazný zásah "šabieľ" sa v tretej tretine postarali ďalší nováčikovia Sam Reinhart a Jack Eichel. Slovenský mladík Marko Daňo sa vo štvrtom útoku "tryskáčov" bodovo nepresadil, počas 11 minút si pripísal jeden strelecký pokus.