09. mája 2006

Buffalo uspelo v Ottawe aj druhýkrát

Ottawa nedokázala ani v druhom zápase semifinálovej série Východnej konferencie proti Buffalu využiť výhodu domáceho prostredia. “Šable” sa dvomi presnými zásahmi v úvode prostrednej ...

NEW YORK 9. mája (WN/SITA) - Ottawa nedokázala ani v druhom zápase semifinálovej série Východnej konferencie proti Buffalu využiť výhodu domáceho prostredia. “Šable” sa dvomi presnými zásahmi v úvode prostrednej dvadsaťminútovky ujali vedenia, na čo víťaz Východnej konferencie dokázal odpovedať kontaktným gólom z hokejky obrancu Chrisa Phillipsa. Stav 2:1 v prospech hostí však už vydržal na svetelnej tabuli až do konca aj napriek nespornej snahe domácich o vyrovnanie. “Pripadalo mi, ako keby sa celá tretia tretina odohrávala v našom obrannom pásme, ale bojovali sme a získali dôležité víťazstvo,” vyjadril sa útočník Chris Drury. “Senátori” hýrili od samotného úvodu streleckou aktivitou, svätyňu nováčika Ryana Millera ohrozili dovedna štyridsaťštyrikrát (oproti sedemnástim pokusom súpera), cestu za jeho chrbát si však našiel puk iba raz. “Bojovali sme. Vytvorili sme si obrovské množstvo šancí, niekedy to tam však vôbec nechce spadnúť,” zasmútil sklamaný gólman domácich Ray Emery. Buffalo tak na pôde svojho súpera získalo v sérii sľubný náskok, takmer však prišlo o produktívneho centra Tima Connollyho, ktorý po strete s Petrom Schaefferom stretnutie nedohral. Podľa vyjadrení trénera Lindyho Ruffa by však nič nemalo zabrániť jeho štartu v treťom zápase naplánovanom na stredajšiu noc, v ktorom sa bude čakať, či Ottawa prelomí nepriaznivú bilanciu proti svojmu súperovi, keď s divíznym rivalom prehrala od roku 1997 v play off posledných osem vzájomných meraní síl.

Carolina ponúkla svojim fanúšikom možnosť sledovať dramatické stretnutie, ktoré nakoniec k ich radosti doviedla do úspešného konca a v sérii s New Jersey sa ujala vedenia 2:0. Po štyridsiatich minútach hry svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 1:1 a bez zmeny zostal až do poslednej minúty riadnej hracej doby. Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom sa presadil Scott Gomez a “diabli” sa už zrejme videli v šatni oslavujúc triumf. Opak bol však pravdou. “Hurikáni” s brankárom Camom Wardom na lavičke a šiestimi hráčmi v poli si tri sekundy pred záverečným klaksónom vynútili predĺženie, rozhodla o tom presná strela ich najproduktívnejšieho hráča v základnej časti, útočníka Erica Staala. Plynutie nadstaveného času potom ukončil šťastný zásah domáceho zadáka Niclasa Wallina, od ktorého korčule sa puk odrazil za chrbát bezmocného Martina Brodeura. “Každý môže skórovať, o tom je play off,” radoval sa autor víťazného gólu a zároveň premiérového v tohtoročnom play off. “Volajte ma tajná zbraň,” dodal Wallin s úškrnom.

Rovnako úspešní boli na vlastnej pôde aj hráči San Jose, protivníkov z Edmontonu zdolali po druhýkrát za dva dni a opäť tým istým výsledkom 2:1. Skóre zápasu otvoril už v piatej minúte “žralok” Tom Preissing. O vyrovnanie sa v prostrednej časti postarala tohtosezónna posila “olejárov” z Bostonu, ruský útočník Sergej Samsonov. Domácim však netrvalo ani dve minúty, aby sa opäť dostali do vedenia. Z prvého gólu vo vyraďovacích bojoch v aktuálnom ročníku sa mohol radovať držiteľ trofeje Arta Rossa, center Joe Thornton. Manko už hostia do konca zápasu vymazať nedokázali, a tak sa vracajú domov s prázdnymi rukami.

Východná konferencia:

Carolina - New Jersey 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) - stav série 2:0

Góly: 40. Recchi (Ray Whitney, Weight), 60. Staal (Justin Williams, Stillman), 64. N. Wallin (Brind’Amour) - 7. Langenbrunner (Eliáš, Rafalski), 60. Gomez (Parise, Langenbrunner). Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:23. Brankári: C. Ward - Brodeur. Diváci: 18 730.

Ottawa - Buffalo 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) - stav série 0:2

Góly: 28. Phillips (Smolinski) - 24. Dumont (Briere, Pyatt), 27. Hecht. Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 44:17. Brankári: Emery - R. Miller. Diváci: 19 816.

Západná konferencia:

San Jose - Edmonton 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - stav série 2:0

Góly: 5. Preissing (M. Michálek, Bernier), 38. J. Thornton (Cheechoo, Marleau) - 36. Samsonov (Horcoff, Staios). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:25. Brankári: Toskala - Roloson. Diváci: 17 496.