Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júna 2006

Bulharskí ministri zverejnia svoje príjmy a majetokBulharská vláda zverejní príjmy a majetok svojich členov v rámci úsilia obmedziť korupciu na vysokých miestach. Vo štvrtok o tom informovala ministerka pre európsku integráciu Meglena Kunevová. ...Zdieľať

SOFIA 1. júna (WN/SITA/AP) - Bulharská vláda zverejní príjmy a majetok svojich členov v rámci úsilia obmedziť korupciu na vysokých miestach. Vo štvrtok o tom informovala ministerka pre európsku integráciu Meglena Kunevová. Vyhlásenie ministrov o ich majetku bude zverejnené na vládnej internetovej stránke v priebehu týždňa, povedala Kunevová novinárom. Tento krok je zároveň signálom pre Európsku úniu, ktorá často označuje korupciu a organizovaný zločin za prekážky, ktoré by mohli zabrániť Bulharsku vo vstupe do únie podľa plánu začiatkom budúceho roka.

Bulharsko sa usiluje vstúpiť do EÚ 1. januára, ale Brusel by to mohol o jeden rok odložiť, ak usúdi, že krajine sa nepodarilo obmedziť korupciu a kriminalitu. Rozhodnutie sa očakáva na jeseň. Prezident Georgi Parvanov v máji zverejnil svoje príjmy a majetok a vyzval na odvážnejší a rýchlejší postup proti korupcii. Na základe bulharského zákona o preukazovaní pôvodu majetku musia štátny účtovný úrad o svojich príjmoch a majetku informovať všetci členovia vlády, sudcovia a poslanci. Tento úrad, ktorý tvoria parlamentom volení audítori, je povinný na požiadanie poskytnúť informácie.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Misia OSN odíde z Kosova hneď po dosiahnutí dohody o štatúte
<< predchádzajúci článok
Európski operátori chcú znížiť poplatky za roaming o 50 %

Bulharskí ministri zverejnia svoje príjmy a majetok - diskusné fórum čitateľov