Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júna 2006

Belgicko uvoľnilo pravidlá udeľovania pracovných povoleníBelgicko vo štvrtok uvoľnilo pravidlá udeľovania pracovných povolení občanom najnovších členských štátov Európskej únie v prípade ťažšie obsaditeľných pracovných pozícií, akými sú ...Zdieľať

BRUSEL 1. júna (WN/SITA/AP) - Belgicko vo štvrtok uvoľnilo pravidlá udeľovania pracovných povolení občanom najnovších členských štátov Európskej únie v prípade ťažšie obsaditeľných pracovných pozícií, akými sú architekt, účtovník alebo manažér v oblasti informačných technológií. Krajina je jedným z ôsmich starších členov únie, ktorí ponechali v platnosti obmedzenia na trhu práce voči uchádzačom z Poľska, Českej republiky, Slovenska, Slovinska, Maďarska, Litvy, Lotyšska a Estónska napriek dôkazom, že posledné rozšírenie EÚ nespôsobilo významný prílev pracovných síl na Západ.

Pred sprístupnením pracovného trhu pre Východoeurópanov chce belgická vláda zaviesť systém elektronickej registrácie všetkých zahraničných zamestnancov, aby mohla sledovať ich pracovné podmienky. Procedúra vydávania pracovných povolení v 53 vybraných povolaniach sa však významne zjednodušuje už od štvrtka, pričom žiadosti budú podľa vlády vybavované do piatich dní. Väčšina zo skupiny uprednostnených profesií je administratívneho charakteru, ale zaradili sem aj pozície elektrikár, mechanik či prekvapujúco prekladateľ z holandčiny a učiteľ holandčiny, ktorá je jedným z troch úradných jazykov v Belgicku.

Obmedzenia na trhoch práce takzvaných starých krajín EÚ sa netýkajú Malty a Cypru, ktoré sa tiež stali členmi pri poslednom rozšírení v roku 2004.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európski operátori chcú znížiť poplatky za roaming o 50 %
<< predchádzajúci článok
Klienti SLSP už nemusia pri úveroch dokladovať príjem

Belgicko uvoľnilo pravidlá udeľovania pracovných povolení - diskusné fórum čitateľov