Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júla 2009

Bulharsko a Rumunsko zlyhávajú v súdnictve a boji proti korupciiBulharsko a Rumunsko nespĺňajú štandardy EÚ v oblasti justície a musia naďalej zostať pod dohľadom EÚ pre pretrvávajúcu korupciu. V stredu to v správe o pokroku oboch krajín uviedla Európska komisia ...Zdieľať
BRUSEL 22. júla (WEBNOVINY) - Bulharsko a Rumunsko nespĺňajú štandardy EÚ v oblasti justície a musia naďalej zostať pod dohľadom EÚ pre pretrvávajúcu korupciu. V stredu to v správe o pokroku oboch krajín uviedla Európska komisia (EK). Správa konštatuje, že Bulharsko aj Rumunsko síce dosiahli istý pokrok v reforme súdnictva, implementácia zmien je však v oboch krajinách pomalá a podmienená politickým vplyvom. Ako povedal novinárom v Bruseli hovorca EK Johannes Laitenberger, obom krajinám chýba silnejšia politická vôľa na presadenie prijatých reforiem ako aj na boj proti korupcii. Bulharsku EK vyčíta aj nedostatočný boj proti organizovanému zločinu.


Rumunsko a Bulharsko vstúpili do EÚ v januári 2007. Obe krajiny sú však naďalej pod dohľadom EK pre vážne nedostatky v oblasti súdnictva a boja proti korupcii. Monitorovanie pokroku bude preto pokračovať najmenej do júla budúceho roku. Bulharsko prišlo minulý rok o milióny eur, ktoré mohlo čerpať z fondov únie, pre nedostatočné plnenie európskych požiadaviek a kritérií.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V tendri na letecké záchranky Air-Transport Europe
<< predchádzajúci článok
SOFTIP reaguje na zmeny v českom penzijnom poistení

Bulharsko a Rumunsko zlyhávajú v súdnictve a boji proti korupcii - diskusné fórum čitateľov