18. decembra 2010

BUNDESLIGA: Druhá prehra Dortmundu v sezóne

Futbalisti aktuálneho lídra najvyššej nemeckej súťaže Borussie Dortmund okúsili druhýkrát v aktuálnej sezóne trpkosť prehry. V sobotňajšom stretnutí 17. kola I. bundesligy boli nad ...

bez nazvu Foto: SITA/AP BERLÍN 18. decembra (WEBNOVINY) - Futbalisti aktuálneho lídra najvyššej nemeckej súťaže Borussie Dortmund okúsili druhýkrát v aktuálnej sezóne trpkosť prehry. V sobotňajšom stretnutí 17. kola I. bundesligy boli nad sily zverencov trénera Jürgena Kloppa hráči Frankfurtu. Najtesnejšie víťazstvo Eintrachtu 1:0 zabezpečil tri minúty pred koncom svojím 14. gólom v prebiehajúcom ročníku grécky kanonier Theofanis Gekas.

Pomaly sa smerom nahor šplhá Schalke 04. Mužstvo z Gelsenkirchenu tentoraz na ceste za víťazstvom nad Kolínom potiahla tromi presnými zásahmi letná posila z Realu Madrid Raúl González. Hoffenheim vyhrával vo Wolfsburgu po prvom polčase 2:0, majster zo sezóny 2008/2009 však dokázal v záverečnej 15-minútovke zachrániť aspoň bod za remízu 2:2. Slovenský obranca Peter Pekarík tentoraz pre zranenie nefiguroval na zápasovej súpiske.

V sobotu je ešte na programe stretnutie St. Pauli - Mainz (začiatok o 18.30 h).

Výsledky sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Werder Brémy - 1. FC Kaiserslautern 1:2 (1:1)
Góly: 34. Hunt (z pok. kopu) - 4. a 52. Lakič, ČK: 85. S. Wagner - 73. Bugera
Adam Nemec (Kaiserslautern) hral od 46. min.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:0 (0:0)
Gól: 87. Gekas

1. FC Norimberg - Hannover 96 3:1 (2:0)
Góly: 28. Cherundolo (vlastný), 34. Wolf, 82. Schieber - 75. S. Pinto (z pok. kopu)
Marek Mintál aj Róbert Mak (obaja Norimberg) sedeli len na lavičke náhradníkov.

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FC Kolín nad Rýnom 3:0 (1:0)
Góly: 31., 50. a 87. Raúl González.
Erik Jendrišek (Schalke) do stretnutia nezasiahol.

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (0:2)
Góly: 75. Diego, 90. Džeko- 34. L. Gustavo, 40. G. Sigurdsson