Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. novembra 2011

Busha a Blaira idú v Malajzii symbolicky súdiťMalajzijskí aktivisti plánujú v najbližších dňoch otvoriť symbolický súdny proces s bývalým prezidentom Spojených štátov Georgeom W. Bushom a britským expremiérom Tonym Blairom, ktorých ...Zdieľať
bez nazvu KUALA LUMPUR 15. novembra (WEBNOVINY) - Malajzijskí aktivisti plánujú v najbližších dňoch otvoriť symbolický súdny proces s bývalým prezidentom Spojených štátov Georgeom W. Bushom a britským expremiérom Tonym Blairom, ktorých obviňujú zo spáchania zločinov proti mieru v rámci vojny v Iraku.


Tribunál pre vojnové zločiny v Kuala Lumpur je iniciatívou dlhoročného predsedu malajzijskej vlády Mahathira Mohamada, ktorý bol zásadným odporcom americkej invázie do Iraku v roku 2003.

Ako informoval právnik Yaacob Hussain Marican, sudcovia v sobotu otvoria štvordňové pojednávanie s cieľom určiť, či sa Bush a Blair pri invázii dopustili zločinov proti mieru a porušili medzinárodné právo.

Yaacob tiež v utorok uviedol, že dvojicu štátnikov budú súdiť podľa vzoru poroty vytvorenej v roku 1967 filozofmi Bertrandom Russellom a Jean-Paulom Sartrom, ktorá sa zaoberala vojnovými zločinmi vo Vietname.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozpätie medzi dlhopismi Nemecka a krajín Európy rastie
<< predchádzajúci článok
Malacky dostanú 8000 eur na problémy s rómskou rodinou

Busha a Blaira idú v Malajzii symbolicky súdiť - diskusné fórum čitateľov