Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. októbra 2010

Bývalý primátor Tornale chce ísť na sloboduBývalý primátor Tornale Ladislav Dubovský ostáva vo väzbe. Dubovský ušiel policajtom 13. júla a skrýval sa. Stíhajú ho za trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.Zdieľať
ladislav dubovsky Bývalý primátor Tornale Ladislav Dubovský ostáva vo väzbe. Dubovský ušiel policajtom 13. júla a skrýval sa. Stíhajú ho za trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Foto: SITA/Jozef Habočík
BANSKÁ BYSTRICA/TORNAĽA 29. októbra (WEBNOVINY) – Ladislav Dubovský, bývalý primátor Tornale, požiadal o prepustenie z väzby na slobodu. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Ivan Vozár. Ako uviedol, Dubovský podal žiadosť 20. októbra. "Dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry v Revúcej po preskúmaní kompletného spisového materiálu dospel k záveru, že dôvody väzby trvajú aj naďalej a žiadosti nevyhovel," informoval Vozár, podľa ktorého bola žiadosť 28. októbra zaslaná na rozhodnutie Okresnému súdu v Revúcej. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná, o žiadosti bude rozhodovať Okresný súd Revúca výsluchom obvineného v pondelok 8. novembra.

Ladislav Dubovský je vo väzbe takmer dva mesiace. Polícia ho zadržala začiatkom septembra, po tom, ako policajtom ušiel a nedostavil sa pred vyšetrovateľa. Je neprávoplatne uznaný vinným za zneužitie právomoci verejného činiteľa a obžalovaný z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Krajský súd v Banskej Bystrici 21. septembra zamietol jeho sťažnosť voči väzbe aj pre možnú obavu, že by pokračoval v trestnej činnosti.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tri krajiny EÚ postihne pokuta za prebytky mlieka
<< predchádzajúci článok
Pračlovek používal štiepenie kameňa už v Afrike