Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2020

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezev Kajetán K. zostáva vo väzbePodľa obhajcu Kajetána K. Rastislava Paloviča o prepustenie z väzby žiadajú preto, že odpadli jej dôvody a už vypovedali všetci kľúčoví svedkovia.Zdieľať
Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezev Kajetán K. zostáva vo väzbe

Bývalý predseda Správy štátnych hmotných (SŠHR) rezerv Kajetán K. zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom v utorok sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. Kajetána K. obvinil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, sudca ho vzal do tzv. kolúznej väzby 23. apríla. Obhajca podal sťažnosť, definitívne tak rozhodne Najvyšší súd (NS) SR.

Správu aktualizujeme.
 

Súd rozhoduje o žiadosti o prepustenie z väzby obvineného Kajetána K.


Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, začal v utorok o 13.00 h rozhodovať o žiadosti o prepustenie z väzby bývalého predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána K. Je obvinený z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Rozhodovanie je neverejné.

Sudca vzal Kajetána K. do tzv. kolúznej väzby 23. apríla. Podľa jeho obhajcu Rastislava Paloviča o prepustenie z väzby žiadajú preto, že odpadli jej dôvody a už vypovedali všetci kľúčoví svedkovia. Jeho klient stále trvá na svojej nevine.

Ešte 23. apríla zdôvodnila rozhodnutie o vzatí do väzby hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková takto: "Sudca pre prípravné konanie skonštatoval, že v tomto štádiu konania nie je preukázané ani vo forme dôvodného podozrenia, že by sa obvinený dopustil korupčného konania. Dôvodom väzby, ako aj trestného stíhania je výlučne tá skutočnosť, že na jeho žiadosť iná osoba pozmenila zmluvu o pôžičke staršieho dáta z roku 2016."


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
REAKCIE na odchod prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského
<< predchádzajúci článok
Fit a zdravo aj na dovolenke

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezev Kajetán K. zostáva vo väzbe - diskusné fórum čitateľov