Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. januára 2019

Čechomor a Arzén začnú spoločné turné v bratislavskej Hant aréneDve oslavy dvoch výročí, tak bude vyzerať spoločné turné skupín Čechomor a Arzén. Česká formácia Čechomor je na scéne 30 rokov a slovenská kapela Arzén 35 rokov. Karel ...Zdieľať
Čechomor Foto: Čechomor
 
Bratislava 19. januára  - Dve oslavy dvoch výročí, tak bude vyzerať spoločné turné skupín Čechomor a Arzén. Česká formácia Čechomor je na scéne 30 rokov a slovenská kapela Arzén 35 rokov. Karel Holas, Franta Černý a Jaro Gažo, lídri oboch skupín, si na turné pripravili vychytávky v podobe známych songov.


Sériu piatich koncertov Čechomor a Arzén Tour 2019 začnú 1. marca v Bratislave, ďalšími zastávkami budú Ružomberok (8. 3.), Žilina (9. 3.), Trenčín (15. 3.) a Nové Zámky (16. 3.).

Skupina Arzén v tomto roku oslavuje 35 rokov svojej existencie. K výročiu si nadelila nielen nový album, ale aj turné, ktorým chce významné jubileum osláviť. "Vydali sme album Teraz nám vyhráva, na ktorom je desať skladieb. K novému CD sme nakrútili aj videoklipy Páslo dievča pávy, Veru sme my chlapci a momentálne pripravujeme nový klip na skladbu Dievčatko," uviedol pre médiá líder skupiny Jaro Gažo.

Arzén na turné zahrá fanúšikom to najlepšie zo svojho repertoáru. Nebudú chýbať piesne s aktuálneho albumu, ako aj overené hity ako Katarínka alebo Hora hora. "S piesňami Lipová lyžka a Za rána za rosy je naša skupina už viac ako 15 rokov. V Mestskom divadle v Žiline som stvárnil Jánošíka v predstavení Na skle maľované vo vyše 260 reprízach a Paľo Cabadaj bol tvorcom aranžmánov k tomuto predstaveniu. Táto naša práca vyvrcholila spoločným videoklipom aj s legendou Michalom Dočolomanským," objasnil Gažo.

V marci minulého roka vydal Čechomor nový album Nadechnutí, ktorý ponúka trinásť piesní a u fanúšikov mal veľký ohlas. V októbri 2018 vydali album Nadechnutí jinak. Ten je novou edíciou marcového albumu, prináša nadčasové úpravy pesničiek albumu Nadechnutí. "Živé vystúpenie je pre každú kapelu živnou pôdou. Neviem si náš hudobný život bez vystupovania vôbec predstaviť. Aj keď vo svete existujú skupiny, ktoré pracujú len v štúdiu. Tešíme sa na slovenské publikum, ktoré nám rozumie a dokáže sa úplne prirodzene dostať do varu. A to my zbožňujeme," doplnil gitarista a spevák Franta Černý.

"Čechomor je bomba. Sú to naši hudobní kamaráti, s ktorými sa stretávame na pódiách dosť dlhý čas. Boli dokonca aj krstní rodičia nášho CD. Tešíme sa na turné, koncerty si užívame. Naše piesne sú pôvodná tvorba, ktorá je doplnená o ľudové motívy s ľudovými textami. Je ešte krajšie, keď náš text, ktorý sme vymysleli v kapele, spieva folklórny súbor z Terchovej na Jánošíkových dňoch. Vtedy sú zimomriavky všade," dodáva Gažo.

Skupina Arzén hrá v zostave Jaro Gažo (spev), Paľo Cabadaj (gitara), Igor Klein (gitara), Jano Heinrich (bicie) a Miro Fedor (basgitara).


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lotyši si uctia pamiatku obrancov barikád z roku 1991
<< predchádzajúci článok
Chvála z Británie: Práca Slovákov pri výskume bola vynikajúca

Čechomor a Arzén začnú spoločné turné v bratislavskej Hant aréne - diskusné fórum čitateľov