28. februára 2018

Celta Vigo s Lobotkom prehrala v Girone

Na archívnej snímke Stanislav Lobotka.

Na archívnej snímke Stanislav Lobotka. Foto: TASR Michal Svítok
Barcelona 28. februára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid prehrali v utorňajšom dueli 26. kola španielskej ligy na ihrisku Espanyolu Barcelona 0:1.

Kouč hostí Zinedine Zidane nechal v zápase odpočívať Cristiana Ronalda, v zostave pre zdravotné problémy chýbali aj Marcelo, Luka Modrič, či Toni Kroos. Real sa gólovo nepresadil a v tretej minúte nadstaveného času inkasoval gól od Gerarda Morena.

Obhajca titulu tak v tabuľke stráca naďalej 14 bodov na vedúcu Barcelonu, ktorá má k dobru štvrtkové stretnutie na pôde Las Palmas.

Celta Vigo nestačila na domácu Gironu, ktorej podľahla 0:1. O jediný gól zápasu sa postaral v 14. minúte Portu. Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka odohral v drese hostí celé stretnutie, z lavičky náhradníkov sledoval duel jeho spoluhráč a krajan Róbert Mazáň. Celte patrí v tabuľke deviata priečka, Girona preskočila svojho utorkového súpera a je siedma.