Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. apríla 2011

Ceny ropy aj zlata rástliCeny ropy vo štvrtok rástli, a to v dôsledku poklesu dolára, ktorý sa dostal na najnižšiu úroveň od roku 2008. Negatívne na trh tiež vplývali slabé údaje o továrenskej aktivite a ...Zdieľať
zlato Bez popisuFoto: NEW YORK 22. apríla (WEBNOVINY) - Ceny ropy vo štvrtok rástli, a to v dôsledku poklesu dolára, ktorý sa dostal na najnižšiu úroveň od roku 2008. Negatívne na trh tiež vplývali slabé údaje o továrenskej aktivite a počte nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v USA, ktoré spochybňujú tempo zotavenia americkej ekonomiky. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 84 centov na 112,29 USD za barel. Cena júnových dodávok londýnskej ropy Brent poskočila o 14 centov na 123,99 USD za barel.


Ceny zlata vzrástli vo štvrtok už piaty deň za sebou na nové historické maximum. Investori nakupovali zlato ako zábezpeku pred oslabujúcim dolárom. "Americký dolár je uprostred výrazného poklesu. Dolár v súčasnosti nie je bezpečným prístavom, keďže má americká vláda problémy s vyriešením svojho rozpočtového deficitu. Zlato z toho profituje,“ povedal Leo Larkin, analytik agentúry Standard & Poor's. Spotová cena zlata bola o 20:22 GMT na úrovni 1 508,75 USD za uncu, čo je v porovnaní so stredajšou záverečnou hodnotou zvýšenie o 0,6 %. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 4,90 USD na 1 503,80 USD za uncu.

(1 EUR = 1,4584 USD)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na živej krížovej ceste si ľudia aj poplakali
<< predchádzajúci článok
Zastávky v okolí štadióna budú mať dočasne iné názvy