Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. augusta 2012

Ceny ropy Brent posilnili, zdraželo aj zlatoCeny britskej ropy Brent vo štvrtok posilnili, vymazali však časť skorších ziskov, keďže na trhu ustúpili očakávania ďalších stimulačných opatrení zo strany americkej centrálnej banky (Fed). ...Zdieľať
ropa NEW YORK 24. augusta (WEBNOVINY) - Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok posilnili, vymazali však časť skorších ziskov, keďže na trhu ustúpili očakávania ďalších stimulačných opatrení zo strany americkej centrálnej banky (Fed).


Ropu tento týždeň podporil zápis z posledného rokovania menového výboru banky, ktorý naznačil, že Federálny rezervný systém možno už čoskoro ponúkne ďalšie kolo monetárnych stimulov.

Prezident pobočky Fed-u v St. Louis James Bullard však vo štvrtok označil zápis zo stretnutia, ktoré sa uskutočnilo 31. júla a 1. augusta, za "mierne neaktuálny", pričom upozornil, že z ekonomiky odvtedy prišli pozitívnejšie údaje.

Ceny ropy Brent posilnili o 10 centov na 115,01 USD za barel. Októbrové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 99 centov na 96,27 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok rástli vďaka očakávaniam nových opatrení na podporu ekonomiky v USA. Dopyt po zlate ako bezpečnej investícii podporila aj správa, že Španielsko rokuje s eurozónou o podmienkach medzinárodnej pomoci, hoci vláda v Madride zatiaľ nerozhodla, či o ňu požiada.

Spotová cena zlata bola o 18:25 GMT na úrovni 1 668,70 USD za uncu, čo bolo o 0,9 % viac ako stredajšia záverečná hodnota. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 32,30 USD ma 1 672,80 USD za uncu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Útoky psov neutíchajú, zviera napadlo ďalšieho človeka
<< predchádzajúci článok
HĽADÁŠ VÝZVU? Adrenalínové zážitky v Camp Xtreme