Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. novembra 2019

Ceny ropy pokračovali v miernom raste, cena Brentu je nad 62,20 USDCeny ropy v utorok vzrástli, rast bol však iba mierny, keďže trhy vyčkávajú na predbežné informácie o vývoji zásob ropy v USA. Vzhľadom na výrazný rast cien v závere ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Tokio 5. novembra (TASR) - Ceny ropy v utorok vzrástli, rast bol však iba mierny, keďže trhy vyčkávajú na predbežné informácie o vývoji zásob ropy v USA. Vzhľadom na výrazný rast cien v závere minulého týždňa analytici so spomalením rastu cien ropy počítali.


Očakáva sa, že ropné zásoby v USA v minulom týždni vzrástli. Podľa piatich analytikov oslovených agentúrou Reuters by rast v týždni do 1. novembra mal dosiahnuť 2,7 milióna barelov (1 barel = 159 litrov).

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s januárovým kontraktom dosiahla do 7.36 h SEČ 62,25 USD (55,79 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje rast o 12 centov.

Aj v prípade americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v decembri bol rast iba mierny. Predstavoval 6 centov, pričom cena WTI dosiahla 56,60 USD za barel.

(1 EUR = 1,1158 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premávka v Bratislave a na príjazdových komunikáciách je spomalená
<< predchádzajúci článok
Talianska polícia zhabala falzifikátorom obrazy známych maliarov

Ceny ropy pokračovali v miernom raste, cena Brentu je nad 62,20 USD - diskusné fórum čitateľov