Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júna 2010

Ceny ropy v utorok klesli, ceny zlata vzrástliCeny ropy v utorok oslabili spolu s akciovými trhmi pre obavy, či banky v Európe dokážu splatiť 442 mld. eur, ktoré im poskytla Európska centrálna banka v rámci jednoročných ...Zdieľať
rafineria ropa Ilustračné foto : SITA/AP NEW YORK 30. júna (WEBNOVINY) - Ceny ropy v utorok oslabili spolu s akciovými trhmi pre obavy, či banky v Európe dokážu splatiť 442 mld. eur, ktoré im poskytla Európska centrálna banka v rámci jednoročných úverov. Nechuť investorov k riziku prehĺbila aj správa inštitútu Conference Board, podľa ktorej spotrebiteľská dôvera v USA v júni prudko oslabila. Inštitút Conference Board zároveň upravil smerom nadol index hlavných ekonomických ukazovateľov pre Čínu a oznámil, že index v apríli posilnil o 0,3 % namiesto skoršie uvádzaných 1,7 %. Ceny ľahkej americkej ropy klesli o 2,55 USD na 75,70 USD za barel, ceny britskej ropy Brent oslabili o 2,34 USD na 75,25 USD za barel.


Ceny zlata v utorok posilnili, keď prudký pokles na akciových a komoditných trhoch vyvolal záujem o bezpečné aktíva. Zlato podporili aj obavy z nedostatku likvidity v Európe, kde majú banky tento týždeň splatiť krízové úvery za 442 mld. eur. Spotová cena zlata sa o 18:19 GMT pohybovala na úrovni 1 241,15 USD za uncu v porovnaní s pondelkovou uzatváracou hodnotou 1 236,05 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 3,80 USD na 1 242,40 USD za uncu.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Trnavských automobilových závodoch hasia požiar
<< predchádzajúci článok
BRATISLAVA: Od piatka bude výluka električiek

Ceny ropy v utorok klesli, ceny zlata vzrástli - diskusné fórum čitateľov