18. júla 2014

Čepelová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA v Bastade

Slovenka Jana Čepelová

Slovenka Jana Čepelová Foto: TASR/AP
Bastad 18. júla (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová sa prebojovala už do semifinále dvojhry na antukovom turnaji WTA vo švédskom Bastade (dotácia 250.000 dolárov). Vo štvrťfinále si poradila s kazašskou kvalifikantkou Juliou Putincevovou za 1:25 h v dvoch setoch 6:4, 7:5. V dueli o postup do druhého finále na WTA Tour nastúpi v sobotu proti Juhoafričanke Chanelle Scheepersovej. V Bastade má už istú prémiu 11.500 USD a 110 bodov do svetového rebríčka WTA.

Čepelovej nevyšiel úvod zápasu s Putincevovou, keď dvakrát stratila vlastné podanie a mladá Kazaška si vybudovala náskok 3:0. Slovenská fedcupová reprezentantka však následne získala štyri gemy v rade a v koncovke prvého setu slávila úspech. Čepelová postupne zlepšila percento prvého podania, obmedzila počet nevynútených chýb, účinne využívala stopbaly. Putincevová bola s pribúdajúcimi minútami čoraz nervóznejšia, reagovala podráždene na výroky rozhodcov.

V druhom dejstve Čepelová po brejku v šiestom geme odskočila súperke na 5:2. Putincevová síce vyrovnala na 5:5, no zverenka trénera Martina Zathureckého už dotiahla zápas do úspešného konca. V dvanástom geme premenila pri súperkinom servise v poradí tretí mečbal. Čepelová bola začiatkom apríla vo finále turnaja na zelenej antuke v americkom Charlestone, potom sa však výsledkovo trápila. Z 10 dvojhier, vrátane dvoch fedcupových, vyhrala len jednu v kvalifikácii v Madride. V uplynulých týždňoch ju navyše trápili zdravotné problémy. Chytila sa až teraz na tradičnom letnom turnaji v Bastade, kde štartuje po prvý raz.