13. augusta 2010

Čermák s Mertiňákom v Toronte už v semifinále

Michal Mertiňák (vpravo) Foto: SITA/AP TORONTO 13. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák spolu s Čechom Františkom Čermákom postúpili už do semifinále štvorhry na prestížnom turnaji ATP World Tour ...

bez nazvu Michal Mertiňák (vpravo)

TORONTO 13. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák spolu s Čechom Františkom Čermákom postúpili už do semifinále štvorhry na prestížnom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup na tvrdom povrchu v kanadskom Toronte (dotácia 2,43 mil. USD). V piatkovom štvrťfinálovom súboji si nenasadená česko-slovenská dvojica značne nečakane poradila s najvyššie nasadeným kanadsko-srbským tandemom Daniel Nestor, Nenad Zimonjič 6:3, 7:6 (5). Stretnutie trvalo 90 minút a víťazný pár v ňom premenil druhý mečbal pri svojom podaní v tajbrejku druhého setu za stavu 6:5. Čermák a Mertiňák si zopakovali víťazstvo nad súčasnými svetovými jednotkami v oboch deblových renkingoch z minuloročného londýnskeho elitného turnaja ATP World Tour Finals, kde ich zdolali v základnej skupine 6:3, 6:4.

Čerstvým semifinalistom do renkingu pribudne 360 bodov a na účet 35 470 USD. Súpermi Mertiňáka a Čermáka v boji o postup do finále bude francúzsky pár Julien Benneteau, Michael Llodra. Nenasadení Francúzi predtým vyradili turnajové trojky Inda Leandera Paesa a Čecha Lukáša Dlouhého a tiež päťky Rakúšana Jürgena Melzera a Nemca Philippa Petzschnera.

Štvorhra - štvrťfinále:
František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) - Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (1-Kan./Srb.) 6:3, 7:6 (5) za 90 minút

Slovensko-česká dvojica v úvode dvakrát za sebou vzala podanie vysoko favorizovaným súperov, a po jednom rebrejku viedla 4:2. Napokon tretím prelomeným podaním získali Mertiňák a Čermák prvý set v pomere 6:3. V tom druhom si už obe dvojice dávali pozor pri servise a bez brejku sa muselo do tajbrejku. V ňom bol vyrovnaný stav až do 4:4, potom Slovák s Čechom ušli favoritom na 6:4. Kanaďan so Srbom ešte odvrátil pri svojom podaní prvý mečbal, ale druhý už pri servise súperov nie.