01. januára 2019

Černák a Tatar si osladili Nový rok výhrami a asistenciami

Na snímke obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák.

Na snímke obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák. Foto: TASR/AP
New York 1. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Erik Černák prispel jednou asistenciou k víťazstvu Tampy Bay v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu 2:1 po predĺžení.

Dvadsaťjedenročný bek si pripísal do štatistík aj jednu strelu na bránku, jeden blok, dva hity a "plusku", dokopy strávil na ľade 17:51 min. Černák nastúpil vo svojej premiérovej sezóne už na 20 zápasov a nazbieral v nich šesť asistencií, na prvý gól ešte čaká.

Lightnig vyhrali šiesty zápas za sebou a bodovú sériu natiahli už na 15 duelov. Sú na čele celej súťaže, pred druhým tímom Východnej konferencie Torontom majú desaťbodový náskok. Maple Leafs však odohrali o stretnutie menej.

Jednu gólovú prihrávku si v noci na 1. januára pripísal aj útočník Montrealu Tomáš Tatar a jeho tím zdolal v predĺžení Dallas 3:2. Dvadsaťosemročný krídelník má v 40 dueloch prebiehajúcej sezóny bilanciu 14 gólov a 17 asistencií.