07. novembra 2006

Červenák na Tatra banka Open postúpil do 2. kola

Slovenský tenista Pavol Červenák (na snímke) si vybojoval postup do 2. kola dvojhry na challengerovom turnaji ATP Tatra banka Open v Bratislave (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch v hale). Talentovaný ...

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Pavol Červenák (na snímke) si vybojoval postup do 2. kola dvojhry na challengerovom turnaji ATP Tatra banka Open v Bratislave (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch v hale). Talentovaný iba 19-ročný Slovák zdolal v utorkovom súboji 1. kola favorizovaného o rok staršieho Ukrajinca Sergija Stachovského 6:4, 7:6 (5). Vo vyrovnanom stretnutí bol slovenský tenista o niečo lepším hráčom a v koncovkách setov mal pevnejšie nervy ako jeho súper. Červenák zopakoval v Bratislave husársky kúsok z vlaňajška, keď v 1. kole (vtedy s voľnou kartou) vyradil Nemca Simona Greula. Teraz ako úspešný kvalifikant vyhral na tohtoročnom turnaji v Národnom tenisovom centre už štvrtý zápas. Túto sériu sa pokúsi predĺžiť v 2. kole hlavnej súťaže, kde bude jeho súperom siedmy nasadený Talian Potito Starace.