24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

07. mája 2008

Česi pohodlne zdolali Taliansko

V poslednom stretnutí D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade zvíťazila reprezentácia Česka nad Talianskom vysoko 7:2 (2:2, 4:0, 1:0). Česi sa síce ujali vedenia už po 41 sekundách ...

QUÉBEC CITY 7. mája (WEBNOVINY) - V poslednom stretnutí D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade zvíťazila reprezentácia Česka nad Talianskom vysoko 7:2 (2:2, 4:0, 1:0). Česi sa síce ujali vedenia už po 41 sekundách hry, ale sekundu pred uplynutím prvej minúty už bolo vyrovnané, keď Ansoldi priamo z vhadzovania zaskočil brankára Pinca. Ešte prekvapujúcejší bol v 4. min gól Fontaniveho, ktorý poslal Talianov do vedenia. To si však outsider užil iba niečo vyše minúty, keďže Vrbata v 5. min vyrovnal na 2:2. Česi sa začali pomaly prebúdzať z letargie a v priebehu druhého dejstva rozhodli o osude duelu. Hella v talianskej svätyni postupne prekonali Židlický, svojim druhým gólom v zápase Vrbata Eliáš a Kuba. V III. tretine si už favorit strážil umnou hrou vedenie, na konečných 7:2 upravil v 44. min Hlinka. Po siedmom inkasovanom góle vymenil v bránke Talianska Hella Tragust, ten už do konca zápas neinkasoval. Okrem Česka si z D-skupiny vybojovali postup do osemfinálovej fázy aj Rusko a Dánsko. Konečný výsledok utorňajšieho stretnutia D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: D-skupina (Québec): Česko - Taliansko 7:2 (2:2, 4:0, 1:0) Góly: 1. Erat (Eliáš, T. Kaberle), 5. Vrbata, 22. Židlický (Erat, T. Kaberle), 31. Vrbata (Fleischmann, Martin Hanzal), 38. Eliáš (T. Kaberle, Židlický), 40. Kuba (Irgl, Novotný), 44. J. Hlinka (Erat, Klepiš) - 1. Ansoldi, 4. Fontanive (Helfer) Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország (SR), Sterns (USA) - Feola (USA), M. Novák (SR), 7517 divákov Zostavy: Česko: Pinc - Židlický, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Z. Michálek, Čáslava - Erat, Hlinka, Eliáš - Vrbata, Martin Hanzal, Fleischmann - Klepiš, Novotný, Kotalík - Irgl, Krejčí, Rolínek - Kohn Taliansko: Hell (44. Tragust) - Strazzabosco, Lutz, Helfer, Borgatello, Trevisani, Hoffer - Chitarroni, Cirone, Scandella - Fontanive, Ansoldi, Ramoser - Margoni, Pittis, De Bettin - Iannone, De Toni, Bustreo Konečná tabuľka D-skupiny: 1. Rusko 3 2 1 0 0 16:6 8 2. Česko 3 2 0 1 0 16:9 7 3. Dánsko 3 1 0 0 2 9:11 3 4. Taliansko 3 0 0 0 3 5:20 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA