24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

07. mája 2008

Slovinci nestačili na Lotyšsko

V druhom utorňajšom zápase B-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji zvíťazili hokejisti Lotyšska nad Slovinskom 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) a zabezpečili si postup medzi dvanásť najlepších tímov na ...

HALIFAX 7. mája (WEBNOVINY) - V druhom utorňajšom zápase B-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji zvíťazili hokejisti Lotyšska nad Slovinskom 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) a zabezpečili si postup medzi dvanásť najlepších tímov na šampionáte. Dôležitý súboj o poslednú, tretiu postupovú pozíciu mali pevne v rukách lotyšskí hokejisti, ktorí súpera v zápase prestrieľali 38:17. Dlho sa však nevedeli presadiť gólovo, keď dokonca v 15. min nedokázal Cipulis využiť trestné strieľanie. V momente, keď sa duel prehupol do svojej druhej polovice mal rovnakú šancu jeho spoluhráč Niživijs a ten sa už nemýlil a otvoril skóre duelu. O 79 sekúnd už bolo 2:0 pre Lotyšsko, keď presilovku pri vylúčení Pretnara využil Širokovs. Slovinci sa v závere stretnutia odhodlali odvolať brankára Kristana, aby sa pokúsil aspoň vyrovnať a vynútiť si predĺženie. To však využil opäť Širokovs a gólom do prázdnej bránky stanovil konečné skóre na 3:0 pre Lotyšsko. Slovincov tak čaká boj o záchranu s posledným tímom "slovenskej" C-skupiny, Lotyši spolu s Kanadou a USA postúpili do osemfinálovej skupiny. Konečný výsledok utorňajšieho stretnutia D-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta v Kanade: B-skupina (Halifax): Slovinsko - Lotyšsko 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Góly: 31. Niživijs (z trest. strieľania), 32. Širokovs (Šprukts, Cipulis), 60. Širokovs (Cipulis) Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Poliakov (Rus.), Reiber (Švajč.) - Deďoulija (Biel.), Kiča (Ukr.), 7806 divákov Zostavy: Slovinsko: Kristan - Kranjc, Robar, Varl, Dervarič, Rebolj, Milovanovič, Vidmar, Tavželj - Razingar, Kopitar, Murič - D. Rodman, M. Rodman, Polončič - Hebar, Goličič, Hafner - Pretnar, Pajič, Mušič Lotyšsko: Masalskis - Lavinš, Saviels, Rekis, Jerofejevs, Pujacs, J. Redlihs, K. Redlihs, Galvinš - Daugavins, Beržins, M. Redlihs - Daržins, Šprukts, Cipulis - Niživijs, Vasiljevs, Ivanans - Širokovs, Blinovs, Stals Konečná tabuľka B-skupiny: 1. Kanada 3 3 0 0 0 17:5 9 2. USA 3 2 0 0 1 13:6 6 3. Lotyšsko 3 1 0 0 2 3:11 3 4. Slovinsko 3 0 0 0 3 2:13 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA