06. septembra 2015

Česi si zahrajú na majstrovstvách Európy, Holandsko prehralo

Českí futbalisti zvíťazili v nedeľňajšom ...

cesko Holanďania nečakane prehrali v Turecku hladko 0:3 a definitívne stratili možnosť priameho postupu na európsky šampionát v roku 2016.

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) - Českí futbalisti zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí kvalifikačnej A-skupiny o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska na ihrisku Lotyšska 2:1 a stali sa druhým postupujúcim tímom na kontinentálny šampionát. Gólový účet zápasu v Rige otvoril v 13. min po peknej kombinácii obranca Viktorie Plzeň David Limberský.

Druhý a napokon aj víťazný presný zásah pridal už o dvanásť minút neskôr stredopoliar Herthy Berlín Vladimír Darida, ktorý spoza šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste vrátane brankára Lotyšov Andrisa Vaninsa. Domáci síce v 73. min znížili zásluhou bývalého hráča MŠK Žilina Artursa Zjuzinsa, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Odporúčame:

Médiá píšu o lahôdke v podaní Španielov, zosadili Slovákov

Nemci v kvalifikácii pokorili Poliakov, Dáni iba remizovali

V druhom zápase A-skupiny Holanďania nečakane prehrali v Turecku hladko 0:3 a definitívne stratili možnosť priameho postupu na ME 2016. Turci rozhodli o zisku troch bodov už v prvom polčase, keď sa najprv v 8. min presadil Oguzhan Özyakup a v 26. min pridal gólovú poistku Arda Turan. Na rozdiel triedy upravil stav stretnutia v 86. min Burak Yilmaz. Turecko sa vďaka víťazstvu posunulo na tretiu priečku v tabuľke, o dva body pred "Oranjes".

Futbalisti Nórska v Osle zdolali výber Chorvátska 2:0. Hrdinom severanov sa stal Jo-Inge Berget, ktorý dal oba góly domácich.

Nóri sa po zisku troch bodov dostali na čelo tabuľky s náskokom jedného bodu pred Talianov. Chorváti sa prepadli na tretiu priečku.

Futbalisti Walesu nevyužili možnosť zaistiť si už v nedeľu priamy postup na majstrovstvá Európy, keď remizovali v Cardiffe s Izraelom 0:0. Walesania napriek tomu stále vedú kvalifikačnú B-skupinu s náskokom štyroch bodov pred Belgickom.