Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. septembra 2011

Česká centrálna banka úrokové sadzby nezmenilaČeská centrálna banka vo štvrtok v súlade s očakávaniami ponechala úrokové sadzby na historickom minime. Hlavná dvojtýždňová repo sadzba zostala na úrovni 0,75 %, kde sa nachádza od mája minulého ...Zdieľať
ceska narodna banka PRAHA 22. septembra (WEBNOVINY) - Česká centrálna banka vo štvrtok v súlade s očakávaniami ponechala úrokové sadzby na historickom minime. Hlavná dvojtýždňová repo sadzba zostala na úrovni 0,75 %, kde sa nachádza od mája minulého roka. Trhy dokonca vidia možnosť, že centrálna banka na svojom ďalšom zasadnutí úrokové sadzby skôr zníži ako zvýši, a to vzhľadom na rastúcu neistotu týkajúcu sa globálneho ekonomického výhľadu.

Hrubý domáci produkt (HDP) Českej republiky v druhom kvartáli v porovnaní s prvým výrazne oslabil a podľa analytikov hrozí ďalší spomalenie. Spotrebiteľské ceny v krajine klesli v auguste v porovnaní s júlom o 0,3 % a medziročné tempo rastu cien bolo na úrovni 1,7 %, čo je pod 2-percentnou úrovňou, ktorú si stanovila ako cieľ centrálna banka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt eurozóny je podľa Jürgena Starka ohrozený
<< predchádzajúci článok
Misia v Líbyi sa môže skončiť do troch mesiacov

Česká centrálna banka úrokové sadzby nezmenila - diskusné fórum čitateľov