28. septembra 2013

Češka Kvitová vyhrala turnaj v Tokiu

Tokio 28. septembra (TASR) - Česká tenistka Petra Kvitová zvíťazila vo finále turnaja WTA Pan Pacific Open v Tokiu nad nemeckou Angelique Kerberovou 6:2, 0:6, 6:3 a získal svoj jedenásty titul v kariére.

Wimbledonská víťazka z roku 2011 vyhrala za hodinu a 39 minút, pričom vo svetovom rebríčku poskočila na siedme miesto.

Vo svojom štvrtom tohtoročnom finále na okruhu WTA zodvihla po druhý raz nad hlavu víťaznú trofej. Kvitová, triumfovala aj v Dubaji, súčasne posilnila svoju pozíciu v poradí pred Turnajom majsteriek v Istanbule, kde sa predstaví osem najlepších hráčok sezóny.