Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2009

České úrady povolili J&T ovládnuť elektráreň OpatoviceČeský Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil bez podmienok prevzatie spoločnosti International Power Opatovice novým vlastníkom, ktorým je firma patriaca do skupiny J&T.Zdieľať
Elektráreň v Opatoviciach spolu s balíkom takmer 49 % akcií Pražskej teplárenskej predáva britský koncern International Power.

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil bez podmienok prevzatie spoločnosti International Power Opatovice novým vlastníkom, ktorým je firma patriaca do skupiny J&T. Elektráreň v Opatoviciach spolu s balíkom takmer 49 % akcií Pražskej teplárenskej predáva britský koncern International Power.

Schvaľovanie transakcie sa predĺžilo na tri a pol mesiaca. "V rámci uvedeného spojenia sa úrad zaoberal najmä dopadmi posudzovaného spojenia na oblasť centralizovaného
zásobovania teplom a výroby elektrickej energie. V priebehu správneho konania nebolo zistené, že by predmetným spojením dochádzalo k podstatnej zmene v spojením dotknutých oblastiach," uviedol český protimonopolný úrad vo svojom rozhodnutí.

International Power predá svoje aktíva v Českej republike, teda elektráreň v Opatoviciach v pardubickom regióne a podiel v Pražskej teplárenskej, skupine J&T za 22,5 mld. CZK. Skupina J&T si ponechá iba elektráreň v Opatoviciach. Takmer 49-percentný podiel v Pražskej teplárenskej od J&T neskôr odkúpi skupina ČEZ.

J&T je jednou z najaktívnejších investorských skupín v Českej republike a na Slovensku. Skupina sa vo svojich podnikateľských aktivitách zameriava na štyri základné oblasti, korporátne investície, privátne bankovníctvo a finančné služby, realitný development a ďalšie služby, v ktorých sa orientuje na zdravotníctvo, leteckú business dopravu, média a šport.

(1 EUR = 25,676 CZK)

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začali platiť nové povinnosti pre dovozcov batérií
<< predchádzajúci článok
POČASIE: Predpoveď na popoludnie, noc a nedeľu 8.11.2009

České úrady povolili J&T ovládnuť elektráreň Opatovice - diskusné fórum čitateľov