08. novembra 2014

Češky vedú vo finále nad Nemeckom 1:0, Kvitová zdolala Petkovicovú

Češka Petra Kvitová oslavuje víťazstvo v zápase proti Nemke Andrei Petrovicovej vo finále FED Cupu v Prahe 8. novembra 2014. Kvitová zvíťazila 6:2, 6:4 a Česko vedie v zápase 1:0. Foto: TASR
Praha 8. novembra (TASR) - České tenistky vedú vo finále Pohára federácie v pražskej 02 aréne nad Nemeckom 1:0. O prvý bod pre domáce farby sa v úvodnej dvojhre postarala česká jednotka Petra Kvitová, ktorá zdolala nemeckú dvojku Andreu Petkovicovú za 77 minút hladko v dvoch setoch 6:2, 6:4. V druhom singli si na tvrdom povrchu Novacrylic ultracushion zmerali sily Lucie Šafářová a Angelique Kerberová.

Kvitová mala proti Petkovicovej raketový nástup, dvakrát prelomila podanie súperky a v prvom sete si vybudovala rozhodujúci náskok 5:1. Na rýchlom harde skvele podávala, vďaka agresívnej hre mala navrch aj pri dlhších výmenách od základnej čiary. O osude druhého dejstva rozhodol desiaty gem, v ktorom dvojnásobná wimbledonská šampiónka premenila pri podaní Petkovicovej hneď prvý mečbal.

finále Pohára federácie:

Česko - Nemecko 1:0 po prvej dvojhre

Petra Kvitová - Andrea Petkovicová 6:2, 6:4

nasleduje Lucie Šafářová - Angelique Kerberová

nedeľa 13.00 Kvitová - Kerberová, Šafářová - Petkovičová, Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková - Julia Görgesová, Sabine Lisická

Nemecká tenistka po zápase priznala, že Kvitová bola v sobotu príliš veľkým sústom. "Petra v rozhodujúcich momentoch skvele podávala, počas celého stretnutia výborne returnovala a dostávala ma pod tlak. Robila som na kurte, čo som mohla, no dnes bola súperka nad moje sily," povedala rodáčka z bosnianskej Tuzly do mikrofónu televíznej stanice RAN. Češky sú vo finále v úlohe favoritiek, vo vzájomnej bilancii totiž vedú nad Nemkami 6:1. V Prahe môžu získať už tretiu cennú trofej v priebehu štyroch rokov.